Svarbiausios kino rinkos aktualijos – „Europos kino forume“

Data

2017 04 06

Įvertinimas
1
TS 20170406-6.jpg

Kovo 6 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson sveikindama svarbiausio, Europos komisijos įsteigto ir kuruojamo, Europos žemyno kino industrijos renginio „Europos kino forumas“ (European Film Forum) organizatorius, dalyvius ir svečius pabrėžė šio forumo svarbą kuriant tvarią platformą dialogui tarp kino kūrėjų ir industrijos politikos formuotojų.

„Čia, Lietuvoje, mes koncentruojamės į audiovizualinio sektoriaus palaikymą, o ypač į kino industrijos stiprinimą. Pripažįstame, kad kinas gali tapti galingu įrankiu, skatinančiu mažesnių tautų matomumą pasaulio žemėlapyje, todėl remiame kino gamybą Lietuvoje tiek teisinėmis priemonėmis, tiek ir mokesčių sistema. Tikiuosi, kad turėsite galimybę su tuo susipažinti Jūsų viešnagės Lietuvoje metu“, – kalbėjo kultūros ministrė.

Forumas prasidėjo diskusija apie Europos kino konkurencingumą ir galimybes naujiems ir įdomiems kino kūrėjams iš Europos, ypač mažųjų šalių, atrasti ir sudominti žiūrovą. Taip pat apie tai, kaip išlaikant europietišką tapatumą ir kultūrinę įvairovę sukurti populiarų filmą. 

„Europos kino forumo“ metu didelis dėmesys skiriamas ir veiksmų planui ugdant bei atrandant naujuosius talentus – naująją kino kūrėjų kartą, kuri turi milžinišką kūrybinį potencialą, akcentuojamas naujas požiūris į kino kūrimą, naujų kino vėjų svarba. 

Kaip pasaulinėje ir europinėje kino rinkoje atrasti vietą filmams iš mažų šalių, kokios geriausios šiandienos kino rinkodaros praktikos ir kaip Europos kūriniams būti labiau matomiems ir pelnyti tarptautinį pripažinimą, kaip jauniesiems kino kūrėjams atrasti savo vietą konkurencingoje rinkoje ir kaip pasinaudoti neribotomis galimybėmis – dalis temų, kuriomis bus kalbama Vilniuje vykstančiame „Europos kino forume“.

Europos Komisijos 2015 metais inicijuotas „Europos kino forumas“ (European Film Forum), skirtas padėti audiovizualinio turinio kūrėjams pristatyti savo kūrybą Europoje ir už jos ribų, taip pat susipažinti su skaitmeninio amžiaus naujovėmis ir galimybėmis.

„Europos kino forumo“ dalyviai – žymūs Europos kino ir televizijos bei įvairių kitų sričių profesionalai, kino ir televizijos įžymybės – jau aplankė Kanų, Venecijos, Berlyno ir kitus didžiuosius kino festivalius.

Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ organizuojamas „Europos kino forumas“ – kino industrijos konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ dalis.