Suformuota nauja Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių komisija

Data

2017 03 31

Įvertinimas
1
2140_61eb7d240218e3c83a2f726732d4c49d.jpg

Kultūros ministrės Lienos Ruokytės-Jonsson įsakymu  patvirtinta nauja Lietuvos autorių teisių ir gretutinių teisių komisiją (Komisija). Jos pirmininku paskirtas Ramūnas Birštonas - Mykolo Romerio universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės instituto profesorius, advokatas.

Komisija sudaryta iš narių, kuriuos delegavo, atsižvelgiant į Įstatyme numatytus reikalavimus, Vilniaus universitetas, Mykolo Romerio universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos radijo ir televizijos komisija. Komisijos nariais gali būti asmenys, turintys teisinį arba kitą (socialinių ar humanitarinių mokslų) aukštąjį universitetinį išsilavinimą ir ne mažesnę kaip trejų metų profesinės ar ekspertinės veiklos patirtį arba civilinių ginčų taikinamojo tarpininkavimo (mediacijos) paslaugų teikimo patirtį.

Komisija yra nepriklausoma visuomeninė institucija, numatyta Lietuvos Respublikos autorių teisių ir gretutinių teisių įstatyme, kurios paskirtis yra Kultūros ministerijos teikimu pagal kompetenciją nagrinėti kolektyvinio autorių teisių ir gretutinių teisių administravimo valstybinės priežiūros klausimus, teikti ikiteisminio ginčų sprendimo ir tarpininkavimo derybose kolektyvinio administravimo srityje paslaugas.

Komisijos veiklos tikslas – padėti Kultūros ministerijai, kaip autorių teisių ir gretutinių teisių srityje Lietuvos Respublikos Vyriausybės įgaliotai institucijai, spręsti klausimus susijusius su valstybine kolektyvinio teisių administravimo veiklos priežiūra.