Spektaklis „Plaukuota burna“ pristatytas Vokietijoje

Data

2019 10 28

Įvertinimas
0
10-Hairy Mouth.jpg

Spalio 26 dieną Berlyne, tarptautiniame šiuolaikinio figūrų teatro festivalyje „Theater der Dinge“, Psilikono teatras (Auksė Petrulienė ir Darius Petrulis) ir kroatų džiazo grupė „Chui“ (Vojkan Jocić, Janko Novoselić ir Toni Starešinić) pristatė spektaklį „Plaukuota burna“. Šis kūrinys, specialiai sukurtas dešimtajai Kauno bienalei, pasakoja apie sovietmečiu klestėjusią Kauno dirbtinio pluošto gamyklą, jos darbuotojus, kasdienybę, meilę ir žmogžudystę, apie santvarkos žlugimą ir prasidėjusį kooperatyvų laikotarpį.

Šis bendradarbiavimo projektas yra Lietuvos kultūros instituto vizitų programos rezultatas. Kasmet į Lietuvos teatro vitrinas kviečiami ekspertai iš užsienio. Berlyno miesto teatro „Schaubude Berlin“ direktoriaus pavaduotoja Silke Haueiß 2018 metais lankėsi Lietuvoje, lėlių teatro vitrinoje „Materia Magica“. Teatro atstovei didžiausią įspūdį padarė Psilikono teatro ir „Chui“ grupės projektas, todėl jis buvo pakviestas dalyvauti šių metų festivalyje.

Tarptautinį šiuolaikinio figūrų teatro festivalį „Theater der Dinge“ organizuoja 1993 metais įkurtas Berlyno miesto teatras. Už išskirtinę veiklą ir aukšto meninio lygio, inovatyvią ir drąsią programą jis 2017 metais apdovanotas valstybine teatro premija.

Reportažas apie spektaklį