Šokio ekspertas iš Pietų Korėjos susipažins su Lietuvos šokio scena

Data

2017 05 19

Įvertinimas
0
333.jpg

Į „Naujojo Baltijos” šokio festivalio organizuojamą „Lietuvos šokio vitriną“ pirmą kartą atvyks ekspertas iš Pietų Korėjos. Svarbiausio šokio festivalio „SIDance” meno vadovas Lee Jong-ho stebės spektaklius ir jų ištraukas ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje.

Gegužės 20 d. „Lietuvos šokio vitrinos“ Vilniuje metu ekspertas turės progą susipažinti su „Airos“, „Low Air“, „Stage strangers“ šokio teatrais, choreografų Petro Lisausko, Miglės Praniauskaitės spektaklių ištraukomis, stebės Vyčio Jankausko spektaklį „Agonija“, Gretos Grinevičiūtė ir Agnietės Lisičkinaitės spektaklį „B ir B dialogas“, „Low Air“ spektaklį „Žaidimas baigtas“. Viešnagės Vilniuje metu ekspertas susitiks su šokio teatrų „Airos“ ir „ACH“ atstovais, taip pat lankysis Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre, kur stebės Mauro Bigonzetti baleto pastatymą „Edith Piaf“.

Vėliau Lee Jong-ho keliaus į Klaipėdą, kur šokio teatras „Padi Dapi Fish“ jam pristatys spektaklius „Keliaujančios bažnyčios“, „Užmirštos princesės“, „Baltoji lopšinė“ ir kitų spektaklių ištraukas.

Trečioji eksperto stotelė Lietuvoje – Kaunas, kur seniausias Lietuvos šiuolaikinio šokio teatras „Aura“ surengs specialią savo spektaklių vitriną – spektaklių „Godos“, „Troškulys“, „Klymaxless“ ir “Padaryk iš manęs jungiklį” ištraukas.

Šokio eksperto vizitą į Lietuvą organizuoja Lietuvos kultūros atašė Kinijoje ir Korėjos Respublikoje, finansuoja Lietuvos kultūros institutas ir festivalis „Naujasis Baltijos šokis“.

Lee Jong-ho – Seulo tarptautinio šokio festivalio įkūrėjas ir meno vadovas, SID-UNESCO Tarptautinio šokio komiteto Seulo skyriaus prezidentas, Azijos-Ramiojo vandenyno menų festivalių (AAPAF) prezidentas. Žurnalistas, šokio kirtikas ir festivalių organizatorius.  Karjerą pradėjo prancūzų savaitraščio „Courrier de la Corée“ Korėjos padalinyje, 30 metų dirbo didžiausioje Korėjos žiniasklaidos agentūroje „Yonhap News Agency“. Per tuos metus buvo paskirtas korespondentu Briuselyje, socialinių reikalų ir tarptautinių naujienų reporteriu, kultūros skyriaus prezidentu, kol galiausiai tapo šios agentūros viceprezidentu.

Nuo 1980 m. Lee Jong-ho aktyviai dirba šokio kritiku, rašo straipsnius apie šokį, nuolat apžvelgia užsienio festivalius, kultūros politiką. 1996 m. jis įkūrė SID-UNESCO Tarptautinio šokio komiteto Seulo skyrių, 1998 m. pradėjo Seulo tarptautinį šokio festivalį („SIDance”). Nuo pat pradžios „SIDance” festivalis tapo svarbiausiu Korėjos ir vienu svarbiausių Azijos šokio festivalių. Festivalyje daug dėmesio skiriama skirtingiems pasaulio regionams ir kultūrinei įvairovei. Jam būdingi stiprūs ryšiai su kitų šalių festivaliais, jau buvo sukurta virš 30-ies bendrų šokio koprodukcijų. Lee Jong-ho taip pat aktyviai prisideda prie Korėjos šokėjų ir choreografų pristatymo pasaulyje – pristatyta virš 130-ies spektaklių 40 valstybių, taip pat ir Kaune, „Auros“ tarptautinio šokio festivalio scenoje.