Skelbiami 2016-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių“ nominantai premijoms gauti

Data

2017 03 08

Įvertinimas
0
scenos kryžius.jpg

Klaipėdos dramos teatro scenoje 2017 m. kovo 27 d. bus įteikta 17 Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijų: 16 atminimo ženklų – „Auksiniai scenos kryžiai“ ir vienas Boriso Dauguviečio auskaras.

Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti buvo pateiktas 81 pasiūlymas apdovanoti spektaklių kūrėjus ir 4 pasiūlymai Padėkos premijai, kuriuos vertino kultūros ministro įsakymu sudaryta komisija – Raimonda Bitinaitė-Širvinskienė, Silvija Čižaitė-Rudokienė, Audronė Girdzijauskaitė, Veronika Janatjeva (komisijos pirmininkė), Jurgita Staniškytė, Kristina Steiblytė, Rasa Vasinauskaitė, Dalia Storyk-Zykuvienė, Audronė Žiūraitytė.

Kultūros ministerijos ekspertų komisija skelbia nominantus 2016 metais sukurtų profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijoms gauti (išskyrus Padėkos premijos ir Boriso Dauguviečio auskaro, kurių laureatai bus paskelbti kovo 27 d.):

Režisierius

Agnius Jankevičius už spektaklio-prezentacijos „Ledas“ pagal to paties pavadinimo Vladimiro Sorokino romaną režisūrą (Lietuvos rusų dramos teatras) ir spektaklio-instruktažo „Maištas“ režisūrą bei dramaturgiją (Nacionalinis Kauno dramos teatras)
Günter Krämer už Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ režisūrą (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
Jonas Vaitkus už spektaklio „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ pagal Aleksandro Andrejevo mistinę dramą režisūrą (Lietuvos rusų dramos teatras)

Dramos aktorė (pagrindinis vaidmuo)

Aldona Bendoriūtė už Lauros, Rotmistro žmonos, vaidmenį spektaklyje „Tėvas“ (Klaipėdos dramos teatras)
Jevgenija Gladij už Varvaros Samsikovos vaidmenį spektaklyje „Ledas“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
Elžbieta Latėnaitė už Elžbietos I, Anglijos karalienės, vaidmenį spektaklyje „Marija Stiuart“ (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)

Dramos aktorė (nepagrindinis vaidmuo)

Eglė Jackaitė už Valdininkės vaidmenį spektaklyje „Pašaliniams draudžiama“ (Klaipėdos dramos teatras)
Karolina Kontenytė už Bertos, Rotmistro dukters, vaidmenį spektaklyje „Tėvas“ (Klaipėdos dramos teatras)
Dalia Michelevičiūtė už Motinos vaidmenį spektaklyje „Apreiškimas Marijai“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)
Nelė Savičenko už Motinos vaidmenį spektaklyje „Apreiškimas Marijai“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Dramos aktorius (pagrindinis vaidmuo)

Vladimir Dorondov už Sauliaus vaidmenį spektaklyje „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
Liubomiras Laucevičius už Lorenco di Medičio vaidmenį spektaklyje „Fjorenca“ (Nacionalinis Kauno dramos teatras)
Darius Meškauskas už Rotmistro Augusto vaidmenį spektaklyje „Tėvas“ (Klaipėdos dramos teatras)

Dramos aktorius (nepagrindinis vaidmuo)

Vytautas Anužis už Teiresijo vaidmenį spektaklyje „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ ir Ano Verkoro vaidmenį spektaklyje „Apreiškimas Marijai“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), taip pat Lozoriaus vaidmenį spektaklyje „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
Valentin Novopolskij už vaidmenis spektaklyje „Ledas“ ir Judo vaidmenį spektaklyje „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
Arūnas Sakalauskas už Janio vaidmenį spektaklyje „Gyvūnas (Ku kū)“ ir Kreonto vaidmenį spektaklyje „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Scenografas

Gintaras Makarevičius už spektaklio „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ scenografiją (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)
Goda Palekaitė už spektaklio „Europiečiai“ scenografiją (Valstybinis Vilniaus mažasis teatras)
Herbert Schäfer (Vokietija) už scenografiją Giuseppe Verdi operos „Don Karlas“ pastatymui (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Šviesų dailininkas / vaizdo projekcijų kūrėjas

Rimas Sakalauskas už vaizdo projekcijas spektakliams „Apreiškimas Marijai“, „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ (Lietuvos rusų dramos teatras)

Vilius Vilutis už šviesų dizainą spektakliams „Apreiškimas Marijai“, „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras) ir „Šventasis pavasaris“ (Urbanistinio šokio teatras „Low Air“)

Muzikos spektakliui kūrėjas

Rita Mačiliūnaitė už muziką spektakliams „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“ ir „Kodas: Hamlet“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
Algirdas Martinaitis už muziką spektakliui „Apreiškimas Marijai“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)
Onutė Narbutaitė už muziką spektakliui „Oidipo mitas. Tėbų trilogija“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)
Gintaras Sodeika už muziką spektakliams „Eglė žalčių karalienė“ (Lietuvos nacionalinio dramos teatras ir OKT / Vilniaus miesto teatro koprodukcija) ir „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras)

Teatras vaikams

Spektaklio „Ilgoji pertrauka“ pagal Milošo Macoureko pasakas ir apsakymus kūrybinė grupė (Vilniaus Keistuolių teatras): režisierė Olga Lapina, scenografė ir kostiumų dailininkė Renata Valčik, kompozitorius Jokūbas Tulaba, šviesų dailininkas Darius Malinauskas, aktoriai: Benita Vasauskaitė, Danas Kamarauskas, Judita Urnikytė, Jonas Šarkus, Vladas Bagdonas

Spektaklio „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ pagal Jono Basanavičiaus užrašytą lietuvių liaudies pasaką ir Birutės Žilytės iliustracijas kūrybinė grupė (Lietuvos nacionalinis dramos teatras): inscenizacijos autorius ir režisierius Jonas Tertelis, scenografė Paulė Bocullaitė, dailininkas skulptorius Donatas Jankauskas Duonis, kostiumų dailininkė Sandra Straukaitė, kompozitorius Gintaras Sodeika, vaizdo projekcijų autorius Mantas Bardauskas, šviesų dailininkas Vilius Vilutis

Šiuolaikinio šokio spektaklio vaikams „Pamirštų ir nežinomų princesių istorijos“ pagal Philippe’o Lechmermeierio knygą „Princesės. Pamirštos ir nežinomos“ kūrybinė grupė (Šokio teatras „PADI DAPI Fish“): choreografė Inga Kuznecova, kompozitorius Kristijonas Lučinskas, kostiumų dailininkė Lina Andriukonė, šokėjos: Eiva Dobilaitė, Aušra Krasauskaitė, Laura Geraščenko, Sigutė Juraškaitė

Spektaklio vaikams „Pūgos durys“ pagal to paties pavadinimo Rimvydo Stankevičiaus eiliuotą pasaką lietuvių mitologinių sakmių motyvais kūrybinė grupė (Kauno valstybinis lėlių teatras): inscenizacijos autorė ir režisierė Agnė Sunklodaitė, dailininkė Giedrė Brazytė, kompozitorius Deividas Gnedinas, vaizdo projekcijų autorius Rimas Sakalauskas

Teatras +

Spektaklio „Eglė žalčių karalienė“ Elfriede’s Jelinek pjesės „Prašytojai“, lietuvių mitologinės sakmės ir interneto komentarų motyvais kūrybinė grupė (Lietuvos nacionalinio dramos teatro ir OKT / Vilniaus miesto teatro koprodukcija): režisierius Oskaras Koršunovas, dailininkai „random heroes“, kompozitorius Gintaras Sodeika, režisieriaus asistentas Antanas Obcarskas, kostiumų dailininkas Juozas Valenta

Spektaklio-žaidimo „Kodas: Hamlet“ to paties pavadinimo Williamo Shakespeare’o tragedijos motyvais kūrybinė grupė (Lietuvos rusų dramos teatras): režisierė Olga Lapina, kompozitorė Rita Mačiliūnaitė-Dočkuvienė, dailininkė Renata Valčik, vaizdo projekcijų autorius Jonas Tertelis

Spektaklio-koncerto „Neišmoktos pamokos“ kūrybinė grupė (Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė ’16): pjesės autorius ir režisierius Aleksandras Špilevojus, roko grupė „Colours of Bubbles“, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis, scenografė ir kostiumų dailininkė Rūta Lendraitytė Utalla, aktoriai: Greta Grinevičiūtė, Greta Petrovskytė, Paulius Markevičius, Aleksandras Špilevojus

Operos menas

Operos solistė Eglė Šidlauskaitė už Eboli vaidmenį operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
Operos solistė Raminta Vaicekauskaitė už Elizabetės vaidmenį operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Ponios Flut vaidmenį operoje „Vindzoro šmaikštuolės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)
Operos solistas Liudas Mikalauskas už Didžiojo inkvizitoriaus balso, Vienuolio vaidmenis operoje „Don Karlas“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras) ir Falstafo vaidmenį operoje „Vindzoro šmaikštuolės“ (Kauno valstybinis muzikinis teatras)
Choro dirigentas Česlovas Radžiūnas už LNOBT choro parengimą operos „Don Karlas“ pastatymui (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
Dirigentas Pierre Vallet (Prancūzija) už muzikinės dalies parengimą operos „Don Karlas“ pastatymui (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Baleto menas

Baleto artistė Anastasija Čumakova už Džuljetos vaidmenį balete „Romeo ir Džuljeta“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
Baleto artistė Kristina Gudžiūnaitė už Kitri vaidmenį balete „Don Kichotas“ ir Džuljetos vaidmenį balete „Romeo ir Džuljeta“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)
Baleto artistas Genadij Žukovskij už Bazilio vaidmenį balete „Don Kichotas“ ir Romeo vaidmenį balete „Romeo ir Džuljeta“ (Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras)

Šokio menas

Šokio spektaklio-performanso „B ir B dialogas“ kūrybinė grupė (Menų agentūra „Artscape“): choreografės ir atlikėjos Greta Grinevičiūtė ir Agnietė Lisičkinaitė, dramaturgė Sigita Ivaškaitė, scenografė ir kostiumų dailininkė Laura Darbutaitė, videomontažo režisierius Jonas Tertelis, šviesų dailininkas Povilas Laurinaitis

Šokio performanso „Dior in Moscow“ kūrybinė grupė (Šokio teatras „PADI DAPI Fish“): koncepcijos autorės ir atlikėjos Ingrida Gerbutavičiūtė ir Agnija Šeiko-Sarulienė, kompozitorius Antanas Jasenka, scenografė Sigita Šimkūnaitė, videomenininkė Albena Baeva (Bulgarija), šviesų dizaineris Povilas Laurinaitis

Šokio spektaklio „(g)round zero“ kūrėjai ir atlikėjai: choreografai ir šokėjai Marius Pinigis ir Marius Paplauskas, kompozitorius Andrius Stakelė
Vizualaus šokio spektaklio „Žaidimas baigtas“ kūrybinė grupė (Urbanistinio šokio teatras „Low Air“): choreografai ir atlikėjai Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, kostiumų dailininkė, scenografė, režisierė Lauryna Liepaitė, šviesų dailininkas ir videomenininkas Povilas Laurinaitis, spektaklio metu gyvai groja Adas Gecevičius (būgnai, elektroninė perkusija, kornetas etc.)

Šokėjai

Goda Laurinavičiūtė už Melancholijos vaidmenį šokio spektaklyje „Melancholijos bokštai“ (Šokio teatras „Airos“)
Marius Pinigis ir Marius Paplauskis už vaidmenis šokio spektaklyje „(g)round zero“
Laurynas Žakevičius už vaidmenis šokio spektakliuose „Žaidimas baigtas“ ir „Šventasis pavasaris“ (Šokio teatras „Low Air“)

Debiutas / Jaunasis menininkas

Aktorė Greta Petrovskytė už Greis vaidmenį spektaklyje „Apvalytieji“ ir Jaunosios sesers vaidmenį spektaklyje „Vestuvės“ (OKT / Vilniaus miesto teatras), taip pat merginos vaidmenį spektaklyje „Neišmoktos pamokos“ (Menų spaustuvės programa „Atvira erdvė ’16“)
Jevgenija Rusakova už kostiumų dailininkės debiutą spektaklyje „Pasaka apie carą Saltaną“ (Lietuvos rusų dramos teatras)
Aktorė Gabija Urniežiūtė už Natašos vaidmenį monospektaklyje „Natašos svajonė“ (Lietuvos rusų dramos teatras)