Skelbiamas XVII-osios Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkursas

Data

2018 05 31

Įvertinimas
3
canvas.jpg

Vilniaus tapybos trienalė – tai nuo 1969-ųjų metų Lietuvos dailininkų sąjungos organizuojamas projektas. Remiantis ankstesnių trienalių patirtimi, šis projektas jau yra tapęs svarbiu tarptautiniu Baltijos regiono įvykiu, o rengiant XVII-ą trienalę, siekiama dar labiau išplėtoti geografines ribas. Trienalė ne tik reprezentuoja Lietuvos tapybos lauką tarptautiniu mastu, bet ir siekia dialogo tarp skirtingų kultūrų ir tradicijų. Trienalė apeliuoja į keitimąsi idėjomis, dalijimąsi vizualinės kultūros informaciniu srautu. Šis reiškinys siejamas ir su jaunųjų menininkų debiutais.

Konkurso sąlygos:

  1. Paraiškos XVII-osios tarptautinės Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkursui priimamos iki 2018 m. rugsėjo 6 d.
  2. Trienalę numatoma rengti 2019 m. vasarą - rudenį. Planuojama parodos vieta: erdvė, kurią pasiūlys Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkurso nugalėtojas (-a).
  3. Laisvos formos paraiškas gali teikti fiziniai asmenys: kuratoriai, menininkai, menotyrininkai, dailėtyrininkai, kultūros darbuotojai, kuratorių ar menininkų grupės iš Lietuvos ir / ar užsienio šalių.
  4. Pirmenybė teikiama tiems projektams, kurie atitinka Lietuvos dailininkų sąjungos Įstatuose numatytus tikslus ir prioritetus. Su Įstatais galite susipažinti: http://www.ldsajunga.lt/LDS_istatai
  5. Kartu su paraiška turi būti pridėtas idėjos (koncepcijos) autoriaus/-ės gyvenimo ir kūrybinės veiklos aprašymas (CV).
  6. Paraiškoje būtina nurodyti siūlomos idėjos pavadinimą, aprašą, tikslus ir uždavinius, preliminarią pasirengimo trienalei programą (numatomus darbus). Galima siūlyti parodos surengimą netikėtose miesto erdvėse.
  7. Teikiant paraišką galima siūlyti ir trienalę lydinčių parodų idėjas, kitus temą papildančius renginius (seminarus, pristatymus, edukacines programas ir kt.).
  8. Paraiškoje trienalės koncepcija turi būti suformuluota taip, kad trienalės dalyvių iš Lietuvos daugumą sudarytų LDS nariai (daugumos apibrėžtumas bus svarstomas kiekvienu atskiru atveju, atsižvelgiant į koncepcijos pagrįstumą).
  9. XVII-osios tarptautinės Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkurso paraiškas vertins LDS Tarybos patvirtinta komisija.
  10. Laimėjusios idėjos autorius, jam sutikus, taps trienalės vadovu, dalyvaus organizuojant ir sprendžiant trienalės rengimo klausimus. Su projekto vadovu sudaroma projekto vykdymo sutartis.

 

SVARBU: konkurse nugalėjusios idėjos pagrindu bus rengiama LDS paraiška daliniam projekto finansavimui gauti, todėl paraiškas būtina pateikti iki nurodytos datos.

 

Konkurso organizatorius: Lietuvos dailininkų sąjunga.

Konkursą koordinuoja: Evelina Januškaitė-Krupavičė, LDS projektų kuratorė.

 

Paraiškos teikiamos iki 2018 m. rugsėjo 6 d.:

adresu Vokiečių g. 4/2 (LDS būstinėje),

el. paštu: evelina@ldsajunga.lt,

arba siunčiant paštu adresu: Vokiečių g. 4/2, 01130 Vilnius.

Ant voko nurodyti “Paraiška Vilniaus tapybos trienalės idėjos konkursui”.

 

Kontaktai pasiteiravimui:

Evelina Januškaitė-Krupavičė,

projektų kuratorė,

evelina@ldsajunga.lt

8 5 2622959

 

Daugiau apie praėjusią trienalę „Nomadiški vaizdai“, vykusią 2016 m. lapkričio 24–gruodžio 31 d. Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje, galerijoje „Cechas Vilnius“ ir Kauno paveikslų galerijoje:

https://www.facebook.com/VilniusPaintingTriennial,

https://www.ldm.lt/xvi-tarptautine-vilniaus-tapybos-trienale-nomadiski-vaizdai/,

https://www.delfi.lt/veidai/kultura/xvi-vilniaus-tapybos-trienale-i-venecija-nesidairo.d?id=72972508,

http://www.letmekoo.lt/zurnalas/apie-grynuolius-vilniaus-tapybos-trienaleje-nomadiski-vaizdai/