Saulius Petreikis pavergė rusų klausytojų širdis

Data

2018 11 12

Įvertinimas
1
S. ir D. Petreikiai.jpg

Lapkričio 8–10 dienomis trijuose Rusijos miestuose vyko Sauliaus Petreikio ir jo nedidelės grupės, kurią sudarė smuikininkas Vytautas Mikeliūnas ir gitaristas Donatas Petreikis, koncertai, labai šiltai ir su ovacijomis sutikti Maskvos, Permės ir Jekaterinburgo publikos.

Rusijos klausytojai neliko abejingi charizmatiško multiinstrumentininko ir kompozitoriaus S. Petreikio muzikai, kurioje lietuviški motyvai susipina su įvairių tautų melodijomis, sukurdami universalią žmonių bendravimo kalbą, kartais linksmą, kartais liūdną, visuomet nuoširdžią ir kviečiančią bendrauti, ir entuziastingai reagavo ir į muzikanto kvietimą pritarti atliekant lietuviškas dainas. Klausytojų susidomėjimą taip pat skatino unikali kolekcija pučiamųjų instrumentų, kuriuos muzikantas ne tik naudojo atlikdamas savo kūrinius, bet ir pristatydavo, paaiškindavo jų struktūrą, kilmę, pagrodavo vieną kitą motyvą, kad būtų girdėti instrumento savitas tembras.

Trys Sauliaus Petreikio ir grupės koncertai vyko skirtinguose miestuose ir skirtingose salėse. Į jaukią kamerinę Maskvos konservatorijos I. K. Archipovos salę susirinko nemažai lietuvių bendruomenės narių ir Jurgio Baltrušaičio mokyklos vaikų, kuriems, kaip buvo galima matyti, laisva koncerto dvasia ir kartu su muzikantais dainuojanti publika buvo nauja ir smagi patirtis. Koncertas Permės privačioje filharmonijoje „Triumfas“ buvo įtrauktas į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programą, gausiai susirinkusiai publikai jis reprezentavo šiuolaikinę Lietuvą ir jos kultūrą, kuri muzikantų dėka atsivėrė kaip linksma, nuoširdi ir kviečianti būti kartu. Koncertas Boriso Jelcino prezidentiniame centre Jekaterinburge pratęsė Lietuvos šimtmečio minėjimo renginius, vykusius centre rugsėjo–spalio mėnesiais, ir todėl čia susirinkę klausytojai šėliojančioje Petreikio muzikoje galėjo pajusti ne tik meninės laisvės išraišką, bet ir pačios nepriklausomos Lietuvos balsą.

Giunaj Masajavos nuotraukoje Saulius ir Donatas Petreikiai