Režisieriaus A. Stonio filmo „Moteris ir sniegynas“ pristatymas Europos kino festivalyje Paryžiuje

2017 04 11
A Stonys.jpg

Balandžio 9 d., Paryžiuje vykusiame Europos kino festivalio „Festival L'Europe autour de l'Europe“ konkursinėje programoje buvo pristatytas lietuvių režisieriaus Audriaus Stonio dokumentinis filmas „Moteris ir ledynas“ (2016). Filmas buvo rodomas viename seniausių Paryžiaus art house kino teatrų  „Cinéma Saint-André des Arts“ , įsikūrusiame Paryžiaus Lotynų kvartale, šalia Saint Michelio aikštės.

Į filmo pristatymą ir susitikimą su žiūrovais atvyko ir pats režisierius A.Stonys. Ką tik pasibaigusiame Vilniaus tarptautiniame kino festivalyje „Kino pavasaris“ šis režisieriaus filmas buvo apdovanotas pagrindiniu prizu konkursinėje programoje „Baltijos žvilgsnis“.

Dokumentiniame filme pasakojama apie lietuvę moterį, jau daugiau nei trisdešimt metų gyvenančią 3500 metrų aukščio Tian Šanio kalnuose, Tuiuksu ledyne, Kazakstane. „Labai keista, kad lietuvė moteris tyrinėja ledą tolimame Tian Šanyje, pasaulio pakrašty, be jokio ryšio su pasauliu. Mokslininkė Aušra rytą ir vakarą, žiemą ir vasarą, gyvendama aukštai kalnuose esančiame mediniame namelyje šalia milžiniško sustingusio ledyno, jau daugelį metų atlieka matavimus, kuriuos siunčia į stebėjimų centrą Almatoje. Ji paskyrusi visą savo gyvenimą ledyno Kazachstane stebėjimams”, – pasakojo režisieriaus.

Audrius Stonys – vienas talentingiausių Lietuvos kino režisierių, kurio dokumentiniai filmai nuolat pristatomi tarptautiniuose kino festivaliuose ir gauna aukščiausius įvertinimus. Už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, bendruomeniškumo stiprinimą, asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką režisierius neseniai buvo apdovanotas aukščiausiu Kultūros ministerijos apdovanojimu – garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“. Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje pirmą kartą Lietuvoje buvo surengta jubiliejinė A. Stonio kūrybos retrospektyva, jau rodyta Šveicarijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Izraelyje, Čekijoje, Vokietijoje, JAV, Belgijoje, Ispanijoje, Turkijoje, Kolumbijoje, Urugvajuje bei Italijoje.

Naujausias režisieriaus filmas „Moteris ir ledynas“ įtrauktas į vieną didžiausių ir prestižiškiausių dokumentinio kino festivalių pasaulyje – tarptautinį Amsterdamo dokumentinio kino festivalį „IDFA“. Festivalio atrankos komisija teigia, kad yra „sužavėta kvapą gniaužiančiu filmu, kerinčia istorija ir nuostabia kinematografija“.

 

LR kultūros atašė Prancūzijos Respublikoje Vida Gražienė