Profesionalių muzikos kolektyvų ir organizacijų atstovai susitiko su Kultūros ministerijos vadovybe

Data

2017 04 14

Įvertinimas
0
111.jpg

Balandžio 14 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitikime su profesionalių muzikos kolektyvų atstovais pabrėžė būtiną glaudų bendradarbiavimą tarp Kultūros ministerijos ir profesionalių muzikos kolektyvų bei organizacijų, taip pat aptarė sistemines sektoriaus problemas, kalbėjo apie biudžetinių ir nevyriausybinių organizacijų finansavimo mechanizmą, viešųjų pirkimų sistemos tobulinimą.

Ministrė paragino profesionalios muzikos kolektyvus ir organizacijas suvokti save, kaip bendrą profesionalios muzikos sektorių, neatsižvelgiant į organizacijos statusą.

„Norime išgirsti su kokiomis problemomis susiduriate savo darbinėje praktikoje. Reaguosime į visų nuomones ir lauksime naujų idėjų, kurios padėtų sklandžiai veikti profesionalios muzikos sektoriui. Raginu visus aktyviau dalyvauti kultūros politikos formavime ir siekti bendro tarpusavio susitarimo ir supratimo“, – kalbėjo ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Susitikimo metu buvo aptartas ir Nacionalinės koncertų salės (Nacionalinių koncertų rūmų) klausimas. Įgyvendinant Vyriausybės įsipareigojimą inicijuoti statybas, Kultūros ministerijoje įkurta veiklos grupė, kurios užduotis – atlikti parengiamuosius Nacionalinės koncertų salės darbus.

„Lietuva privalo turėti koncertų salę, atitinkančią aukščiausius kokybės standartus. Vyriausybė yra įsipareigojusi šią spragą užpildyti ir tai yra vienas iš prioritetinių kultūros srities darbų“, – teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Iki birželio pradžios veiklos grupei pavesta parengti Nacionalinės koncertų salės, atitinkančios pasaulinius muzikos standartus, paslaugų infrastruktūros kokybinius atrankos kriterijus, taip pat atlikti lokalizacijos Vilniaus mieste alternatyvų analizę.

Greta šių uždavinių, veiklos grupei taip pat pavesta atlikti koncertų salių gerosios tarptautinės patirties pirminę analizę, suplanuoti Nacionalinės koncertų salės paslaugų infrastruktūros sukūrimo etapus, parengti investicijų projekto galimybių studijos techninę užduotį.

Susitikime dalyvavę profesionalių muzikos kolektyvų atstovai: Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, VšĮ studija „Vilniaus arsenalas“, KĮ Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, Lietuvos kariuomenės orkestras, Vilniaus miesto savivaldybės choras „Jauna Muzika“, Naujų idėjų kamerinis orkestras „NIKO“, Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestras, KĮ Valstybinis choras „Vilnius“, KĮ valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“, VDU kamerinis orkestras, KĮ Lietuvos nacionalinė filharmonija, Koncertinė įstaiga „Kauno santaka“, VšĮ „Impetus Musicus“.