Paryžiuje – Lietuvos 100-mečiui skirtas iškilmingas koncertas

Data

2018 03 09

Įvertinimas
1
8fevrier2018salle gaveauconcertmuzarubackyté 066.JPG

Kovo 8 d. ypatinga akustika pasižyminčioje prestižinėje „Gaveau“ salėje Paryžiuje vyko Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti skirtas iškilmingas koncertas.

Pasaulyje Lietuvos vardą plačiai garsinantis Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) kartu su tarptautinį pripažinimą pelniusia Lietuvos pianiste Mūza Rubackyte atliko specialiai šiam renginiui paruoštą programą. Skambėjo klasikos šedevrai – Wolfgango Amadeus Mozarto – Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 23 A-dur (K. 488) ir Fryderyko Chopino –  Koncertas fortepijonui ir orkestrui Nr. 1, op. 11. Programą pradėjo ir baigė šiuolaikinių kompozitorių kūriniai: lietuvio Arvydo Malcio žemės ir visatos reiškinių įkvėptas „Paukščių takas“ ir prancūzo Pierre’o Thilloy „Eglės sapnas“, op. 225. Kūrinys buvo sukurtas pasakos „Eglė žalčių karalienė“ motyvais. Susirinkusi publika turėjo išskirtinę progą  dalyvauti pasaulinėje šio kūrinio premjeroje.

Jau daugiau nei 50 metų egzistuojantis LKO kelia sau pačius aukščiausius meistriškumo reikalavimus ir siekia būti vienu iš dešimties geriausių Europos orkestrų. LKO yra koncertavęs kartu su pačiais ryškiausiais muzikantais – Mstislavu Rostropovičiumi, Jurijumi Bašmetu ir Yahudi Menuhinu, pačiose žymiausiose pasaulio koncertų salėse – Berlyno filharmonijoje, Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“ ir kitur. LKO šventinio koncerto metu dirigavo vienas talentingiausių Lietuvos dirigentų, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro muzikos vadovas ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro dirigentas Robertas Šervenikas.

Pagrindinė vakaro solistė – virtuoziškoji lietuvė Mūza Rubackytė, kuri atstovauja jau ne tik Lietuvą, bet ir Prancūziją bei Šveicariją. Daugybės tarptautinių konkursų laureatė, autentiškai jautriai interpretuojanti Ferenco Liszto, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir kitų iškiliausių kompozitorių kūrybą, vakaro svečiams iš savo plačios programos pasirinko atlikti žymiausius Wolfgango Amadeus Mozarto ir Fryderyko Chopino kūrinius. Pianistę vertina ir visuomet nekantriai laukia prancūzų publika.

Koncertą organizavo Lietuvos nacionalinė filharmonija, „Philippe Maillard Productions“ ir Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijos Respublikoje.

 

Nuotraukos autorius – Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijos Respublikoje