Paryžiaus Orsė muziejuje prasidėjo muzikos festivalis „Musica Baltica“

Data

2018 04 03

Įvertinimas
1
IMG_6092.JPG

Balandžio  3 d. Paryžiaus Orsė muziejuje (Musée d'Orsay) prasidėjo festivalis „Musica Baltica“, truksiantis iki birželio mėnesio. Įspūdingiausio Baltijos šalių 100-mečio paminėjimo kultūros renginio Prancūzijoje – Baltijos šalių simbolizmo dailės parodos atidarymo Orsė muziejuje – išvakarėse gausiai susirinkusi publika susižavėjusi klausėsi kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ smuikininkų Dzeraldo Bidva ir Madaros Petersonės, altininkės Santos Vizino, violončelininko Peterio Cirkso ir žymiojo lietuvių pianisto iš JAV Andriaus Žlabio koncerto. Programoje skambėjo kompozitorių Peter Vasks, Erkki-Sven Tuur, Giedriaus Kuprevičiaus ir Andriaus Žlabio kūriniai.

Andrius Žlabys – vienas žymiausių šiuolaikinių lietuvių pianistų, jau pelnęs tarptautinį pripažinimą. Pasaulyje vertinamas už virtuoziškumą „be pastangų“, dosnų ir visa apimantį garso skambesį, užburiančias interpretacijas ir muzikinio suvokimo turtingumą. A. Žlabys fortepijono meno išvyko studijuoti į JAV ir netrukus ten buvo pastebėtas kaip „švytinti fortepijono viltis“ (dienraštis „The New York Sun“). Vėliau atlikėjas koncertavo su daugybe garsių pasaulio simfoninių orkestrų, tarp jų Niujorko filharmonijos, Bostono, Klivlando, Roterdamo, Buenos Airių ir kitais.

Tolimesnėje festivalio programoje numatyti Gidono Kremerio ir Andrei Pushkarev koncertas, „Kremerata Baltica“ bei Estijos filharmonijos kamerinio choro, pianistės Mūzos Rubackytės koncertai.

Daugiaus informacijos apie renginius rasite: čia