Paryžiaus meno galerijoje atidaryta dailininkės Rūtos Jusionytės paroda

Data

2017 11 09

Įvertinimas
0
IMG_8868.JPG

Lapkričio 7 d. Paryžiaus meno galerijoje „Claudine Legrand”  atidaryta lietuvių menininkės, jau daugelį metų gyvenančios ir kuriančios Pranūzijoje, Rūtos Jusionytės tapybos ir skulptūrų personalinė paroda.

Dailininkė gimė 1978 m. Klaipėdoje. 1996 m. studijavo Klaipėdos dizaino katedroje, Vilniaus dailės akademijoje. 2001 m. baigusi mokslus Lietuvoje, išvyko gyventi ir dirbti į Prancūziją. Nuo 2003 m. pradėjo rengti pirmąsias parodas Lietuvoje ir užsienyje.  Jau daugelį metų Paryžiuje gyvenanti ir aktyviai kurianti dailininkė  pelnė ypatingą prancūzų meno visuomenės pripažinimą. R.Jusionytė savo kūrybą eksponuoti kviečiama į geriausias Prancūzijos galerijas, jos kūrinių yra įsigiję muziejai ir privatūs kolekcionieriai.

2016 m.  Prancūzijos instituto Menų akademijoje „Académie  des Beaux – Arts” Paryžiuje gyvenančiai lietuvių dailininkei R.Jusionytei buvo iškilmingai įteiktas apdovanojimas už geriausią 2015 metų figuratyvinę skulptūrą. Lietuvių dailininkė pelnė pripažinimą už skulptūros savitumą ir originalumą.

Pasak meno kritikės Marie Deparis-Yafilm figūra R.Jusionytės skulptūroje ir tapyboje – esminė jungtis. Plenarinė struktūra išlaiko balansą su centrine figūra, taip visada gerbiama kompozicija. Figūros klausimas išlieka tranzitinėje būsenoje - "perkeltinis" -  Jean-Francois Lyotard apibūdinimu.

Paroda veiks iki lapkričio 30  d. Meno kūrinius galima pažiūrėti galerijoje adresu – 49 rue   de Seine 75006, Paris.

Daugiau informacijos apie parodą rasite: čia

Daugiau informacijos apie dailininkę Rūtą Jusionytę rasite: čia

 

 

Vida Gražienė

Kultūros atašė Prancūzijoje