Palangos kurhauzas perduotas Palangos savivaldybei

Data

2017 10 10

Įvertinimas
0
2 (2).jpg

Vyriausybės nutarimu Palangos kurhauzo pastato dalis perduota Palangos miesto savivaldybės nuosavybėn.

„Baigėme ilgai užsitęsusią Palangos kurhauzo epopėją – verslininkų šeimai priklausiusi ir ištisus dešimtmečius neprižiūrėta kultūros vertybė, po keletą metų trukusių teisminių procesų pagaliau perduota savivaldybės žinion. Tikiu, jog ir likusi medinė Palangos kurhauzo dalis, turinti išskirtinę istorinę ir kultūrinę vertę, bus atstatyta ir tarnaus bendruomenei“, – kalbėjo kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Numatoma, kad visas kurhauzo kompleksas bus skirtas gyventojų bendrosios kultūros ugdymui, etnokultūros puoselėjimui, sudarant kuo palankesnes sąlygas visuomenei susipažinti su pastato istorija ir juo naudotis.

Palangos miesto savivaldybė sutiko perimti minėtą nekilnojamąjį turtą savivaldybės nuosavybėn ir imtis priemonių, kad sudegusi ir dėl nepriežiūros sunykusi kultūros vertybė būtų restauruota ir vėl tarnautų Palangos miesto bendruomenei ir kurorto svečiams. Palangos miesto savivaldybė pasirengusi skirti finansavimą medinės Kurhauzo dalies restauracijos projektui parengti.

Primename, kad dalis Palangos  kurhauzo buvo privatizuota. Po 2002 m. įvykusio gaisro suniokota medinė Palangos kurhauzo dalis buvo apleista ir nerestauruota, o Klaipėdos apygardos teismo 2017 m. birželio 30 d. nutartimi ši dalis buvo paimta valstybės nuosavybėn.

Garsus Palangos centre stovintis pastatas, pastatytas apie 1877 m. ir istoriškai vadinamas Palangos kurhauzu, yra valstybės saugoma nacionalinio lygmens nekilnojamoji kultūros vertybė. Palangos kurhauzas XIX a. 8–9 dešimtmetyje kartu su jį supančiu parku, vadintu Tiškevičių sodu, buvo tapęs besikuriančio kurorto centru. Pastate buvo rengiami koncertai, šokių vakarai, mėgėjiški spektakliai, tad pirminė ir istoriškai susiklosčiusi pastato paskirtis buvo kultūrinė ir visuomeninė.

 

Daugiau informacijos:

Viešųjų ryšių skyrius, tel. +370 5 219 3589, el. p. vrs@lrkm.lt