„NoRoutine books“ pristato leidybą Londone

Data

2018 11 19

Įvertinimas
1
55555.jpg

Lapkričio 15 d. lango galerijos „Vitrina“ erdvėje Londone vyko leidybinės platformos „NoRoutine Books“ ekspozicijos pristatymas ir diskusija apie menininkų leidybą Lietuvoje.

„NoRoutine Books“ yra nepriklausoma leidybinė platforma, publikuojanti unikalius mažo tiražo menininkų leidinius. Visos publikacijos yra griežtai limituoto 99 kopijų tiražo, numeruotos ir autorių pasirašytos. Leidiniai pasižymi aukščiausia poligrafine kokybe, o jų pospaudiminis apipavidalinimas ir įrišimas vykdomas pačių menininkų ar vyksta „NoRoutine Books“ studijose.

„NoRoutine Books“ dirba tiesiogiai su menininkais, išplečiant jų meninę praktiką ir perkeliant kūrinius į spausdintą formatą. Tokiu būdu leidinys tampa meno kūrinio tęsiniu.

Vakaro metu vyko specialus Vilmos Samulionytės leidinio „Liebe Oma, Guten Tag“ pristatymas ir pokalbis su autore.

Leidinys sudarytas iš autorės šeimos archyvo, autorinių fotografijų ir tyrimo. Vizualinėmis priemonėmis pasakojami istoriniai ir asmeniniai naratyvai. Perpasakojant savo šeimos patirtį nagrinėjami globalūs istoriniai ir geopolitiniai kontekstai, įvykiai Lietuvos ir Prūsijos pasienyje Antrojo pasaulinio karo metu, jų šiandienos atspindžiai ir pasekmės.

Knygų ekspozicijoje bus pristatyti visi per ketverius metus išleisti „NoRoutine Books“ leidiniai. Leidinių bendraautoriai: Ieva Balode, Algis Griškevičius, Madara Gritane, Evelina Kerpaitė, Arūnas Kulikauskas, Dainius Liškevičius, Alvydas Lukys, Aurelija Maknytė, Valdemaras Manomaitis, Audrius Puipa, Vilma Samulionytė, Gytis Skudžinskas, Gintautas Trimakas, Darius Žiūra.

„NoRoutine Books“ (2 Bessborough Gardens, Londonas) įkurta Gyčio Skudžinsko ir Vilmos Samulionytės 2014 metų vasarą.

https://www.eventbrite.co.uk/e/no-routine-books-in-london-tickets-52252516684