Muziejininkystės ekspertai dalijasi žiniomis ir patirtimi

Data

2019 06 19

Įvertinimas
0
LITHUANIAN PARTICIPANTS OF BMS PHOTO JANA SAKARE.jpg

Šią savaitę Jūrmaloje, Latvijoje, vyksta ilgalaikio tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Baltijos muzeologijos mokykla“ mokymai, kurių šių metų tema – „Muziejai, lankytojai ir bendruomenė“.

Mokymų metu savo patirtimi su Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkais dalijasi lektoriai: Diana Walters (Jungtinė Karalystė) – muziejų ir kultūros paveldo konsultantė, Ekseterio universiteto garbės vyresnioji mokslo darbuotoja, Plimuto universiteto mokslinė bendradarbė bei vizituojanti dėstytoja Geteburgo universitete, Švedijoje, turinti daugiau kaip 20 metų projektų vadovės, tyrėjos bei dėstytojos profesinę patirtį, Daniel Schmitt (Prancūzija) – Hauts-de-France Politechnikos universiteto vyresnysis dėstytojas, Tarptautinės muziejų tarybos (ICOM) tarptautinio komiteto ICOFOM narys, daugelio muziejų ir parodų Prancūzijoje bei užsienio šalyse projektų vadovas, Muriel Meyer Chemenska (Prancūzija) – muziejų ekspertė ir projektų vadovė, agentūros „Metapraxis“, kuri specializuojasi muziejų dizaino ir naujų informacinių bei ryšių technologijų srityje, direktorė, daugiau nei 25 metus dalyvaujanti rengianti nuolatines parodas bei kuriant muziejus Europoje, Azijoje ir Pietų Amerikoje.

Baltijos muzeologijos mokykla – nuo 2004 m. kasmet vykstantis tarptautinis projektas, skirtas Lietuvos, Latvijos ir Estijos muziejininkų profesiniams gebėjimams tobulinti ir jų kultūriniam bendradarbiavimui skatinti.

Šiuo projektu skatinama muziejinės minties sklaida, derinant teorijos ir praktikos aspektus, siekiant didesnio Baltijos šalių muziejų profesionalumo, modernumo ir atvirumo visuomenei. Mokykloje siūloma permąstyti muziejų, jo vaidmenį visuomenėje bei pasitikti muziejinės veiklos iššūkius kartu su garsiais, pasaulyje pripažintais muziejininkystės teoretikais bei praktikais. Pagrindiniai Baltijos muzeologijos mokyklos idėjos autoriai ir organizatoriai Latvijos Respublikos kultūros ministerijos Archyvų, bibliotekų ir muziejų skyrius. Mokyklos idėją remia Tarptautinės muziejų tarybos ICOM Europos regioninis skyrius.

Mokykla kasmet organizuojama vis kitoje Baltijos valstybėje. Savaitės trukmės mokymuose dalyvauja po 10 muziejų specialistų iš kiekvienos Baltijos valstybės. Lietuvos muziejininkų dalyvavimą Baltijos muzeologijos mokykloje finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

Mokymu metu kasmet nagrinėjamos naujos muziejininkystės temos: „Muziejai ir jų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje“ (2004), „Muziejus – paroda – lankytojai“ (2005), „Paveldas muziejuose“ (2006), „Muziejų vadybos muzeologiniai aspektai“ (2007), „Socialinis muziejaus vaidmuo: šventovė ar forumas?“ (2008), „Pokyčių vadyba muziejuose“ (2009), „Nematerialusis paveldas ir muziejai“ (2010), „Muziejų parodos“ (2011), „Muziejų rinkiniai kaip bendravimo su visuomene būdas” (2012), „Paveldas ir bendruomenė. Muziejų vaidmuo“ (2013), „Kaip muziejai bendrauja su savo auditorijomis – matomomis ir nematomomis“ (2014), „Muziejų etika XXI a. kūrybinės ekonomikos kontekste“ (2015), „Inovacijos ir strategijos šiuolaikinio muziejaus veikloje“ (2016), „Muziejų informacijos valdymas“ (2017), „Permąstant muziejų: atsivėrimas naujiems balsams“ (2018).

2020 m. Baltijos muzeologijos mokykla vyks Estijoje.

 

Nuotraukoje – Lietuvos muziejininkai Baltijos muzeologijos mokykloje.