Miuncheno džiazo festivalis pristatė vilniečių ir miuncheniečių projektą

Data

2019 12 09

Įvertinimas
0
GOLOVANOVDmitry-MAKSIMOVIČJanGodehard.Lutz@bayern-mail.de_IMGP0827B (002).jpg

Gruodžio 6 dieną 30-ajame Miuncheno džiazo festivalyje „Jazzfest München“, kuris vyko Gasteig Black Box salėje, vilniečiai pianistas Dmitry Golovanov ir saksofonistas Jan Maksimovič bei muzikantai iš Miuncheno saksofonistas Markus Heinze ir būgnininkas Walter Bittner pristatė naują džiazo projektą. Festivalio direktoriaus Andy Lutter kvietimu Miunchene susibūrę atlikėjai kartu grojo pirmą kartą.

"Nuo pirmos grojimo kartu su Vokietijos būgnininku (Walter Bittner) ir saksofonistu (Markus Heinze) akimirkos mes pasijutome tarsi esame pažįstami daugybę metų. Susikalbėjome universalia muzikos kalba, ir tai buvo nuostabus, gilus ir įkvepiantis pokalbis. Festivalis, nors ir turi labai įvairiaspalvę programą, pritraukė vertinančią kūrybinę akimirką ir mokančia ja pasimėgauti auditoriją“, – įspūdžiais iš Miuncheno dalinosi Dmitrij Golovanov.

Šiam projektui atlikėjus subūręs festivalio direktorius Andy Lutter neslėpė susižavėjimo: „Šis koncertas tapo tikru įvykiu, kuris savo laisva kolektyvine improvizacija iš pradžių itin gyvai, vėliau meditatyviai sujungė muzikantus ir publiką, sujaudino ir išelektrino. Dmitry Golovanov ir Jan Maksimovič kartu su miuncheniečiais Markus Heinze ir Walter Bittner sukūrė muzikinę įvairiausių temų kupiną erdvę. Tai buvo kūrybinis veiksmas tarp šėlsmo ir harmonijos.“

Tai ne pirmas kartas, kai lietuvių džiazo muzikantai bendradarbiauja su jau trisdešimtmetį skaičiuojančiu miesto festivaliu. 2018 metais jame kartu su Bavarijos atlikėjais pasirodė pianistas Giedrius Nakas.

Projekto partneris – Lietuvos kultūros institutas.

Godehardo Lutzo nuotrauka