Ministrė L. Ruokytė-Jonsson – Edinburgo pasaulio kultūros lyderių susitikime

Data

2018 08 23

Įvertinimas
1
11.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson dalyvauja šiandien Edinburge prasidėjusiame dviejų dienų tarptautiniame kultūros viršūnių susitikime. Kultūros ministrai, pasaulio kultūros politikos lyderiai aptaria kultūros vaidmenį, jos sinerginę ir kuriamąją galią įvairiose srityse.

Į šį forumą atvyko delegacijos iš 44 Europos, Azijos, Australijos ir Amerikos valstybių. Jo darbotvarkėje – kultūros ir investicijų, kultūros ir gerovės, kultūros tinklaveikos pasaulyje temos. Susitikimo tikslas – paskatinti teigiamus kultūros politikos ir investicijų pokyčius bei dalytis gerąja patirtimi. Jo metu taip pat vyks intensyvi tinklaveika tarp kultūros srities specialistų ir valdžios atstovų, priimančiųjų sprendimus. Čia aptariama kultūros pažangos įtaka ekonomikai, globalizacijos procesams padeda įgyvendinti svarbų siekį – sukurti veiksmingą kultūros politikos modelį, turintį ilgalaikį pasaulinį poveikį.

„Edinburgo tarptautinis kultūros viršūnių susitikimas – svarbi platforma, padedanti skatinti menininkų, praktikų, mąstytojų ir kultūros politikos formuotojų bendradarbiavimą visame pasaulyje. Patirties, idėjų mainai drąsina imtis permainų ir nuosekliai stiprinti kultūros vaidmenį valstybės gyvenime“, – sakė L. Ruokytė-Jonsson.

Pasak kultūros ministrės, svarbu yra tai, kad forumas kelia tris esminius klausimus – dėl kultūros raiškos įvairovės skatinimo, dėl investicijų į kultūrą pagal vietos bendruomenių poreikius ir dėl kultūros poveikio individo gerovei. Šie klausimai forume svarstomi kūrybininkų, pasaulinio lygio kultūros lyderių, mokslo atstovų, kultūros politikų, ir šis polilogas yra aktualus tiek Lietuvai, tiek ir bet kuriai kitai pasaulio valstybei dėl šių temų universalumo.

Viršūnių susitikime Lietuvos kultūros ministrė dalyvaus dvišaliuose ir daugiašaliuose susitikimuose, kuriuose aptariamos ir įvertinamos galimo šalių bendradarbiavimo sritys, pristatys Lietuvos patirtį siekiant tvaresnės, prieinamesnės kuo platesniems visuomenės sluoksniams, skatinančios kultūros įvairovę politikos.

Pasak Škotijos Vyriausybės kabineto kultūros, turizmo ir užsienio reikalų sekretorės Fionos Jane Hyslop, pasaulyje nėra jokio kito susitikimo, kuris apjungtų tiek daug kultūros lyderių iš viso pasaulio. Aukščiausio lygio susitikimas suteikia unikalias galimybes kurti naujus bendradarbiavimo ryšius ir atgaivinti senus.

Pasaulio kultūros lyderių susitikimo diskusijose dalyvauja ir kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, kultūros vadybininkė, „Operomanijos“ vadovė Ana Ablamonova.

Edinburgo tarptautinis kultūros viršūnių susitikimas rengiamas bendradarbiaujant Britų tarybai, Škotijos parlamentui, Škotijos ir Jungtinės Karalystės vyriausybėms bei tarptautiniam Edinburgo festivaliui.

Šiandien ministrė L. Ruokytė-Jonsson taip pat ketina susitikti su  Edinburgo meno galerijos „Collective Gallery“ atstovais, o vakare klausytis geriausių  Europos jaunųjų atlikėjų koncerto.

 

Nuotraukos autorius Andrew Cowan