Ministrė L. Ruokytė-Jonsson dalyvaus pasauliniame Edinburgo kultūros forume

Data

2018 08 21

Įvertinimas
1
88888.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson Škotijos Vyriausybės ir parlamento bei Jungtinės Karalystės Vyriausybės kvietimu šiandien išvyksta vizito į Edinburgą. Rugpjūčio 22–24 dienomis ministrė dalyvaus Edinburgo tarptautinio kultūros viršūnių susitikimo plenarinėse sesijose ir diskusijose.

Pagrindinės forumo temos – kultūra tinklaveikos pasaulyje, kultūra ir investicijos, kultūra ir gerovė. Forume, kurio tikslas – paskatinti teigiamus kultūros politikos ir investicijų pokyčius bei dalintis gerąja patirtimi, dalyvauja kultūros ministrai, kultūros ir meno sričių atstovai iš viso pasaulio. Jo metu vyksta intensyvi tinklaveika tarp kultūros srities specialistų ir valdžios atstovų, priimančiųjų spendimus. Forumo partnerė – Britų taryba, ilgametė Lietuvos partnerė kultūros ir meno srityse.

„Tokio lygio renginiai yra puiki proga susipažinti su pasaulio kultūros politikos aktualijomis, platesniame kontekste pristatyti mūsų gerąją praktiką ir sprendžiamus klausimus, gauti naujų impulsų veiklai. Edinburgo festivalis yra puiki proga tokio lygio susitikimams“, – sako L. Ruokytė-Jonsson.

Vizito metu taip pat numatyti darbo susitikimai su Škotijos Vyriausybės kabineto kultūros, turizmo ir užsienio reikalų sekretore Fiona Jane Hyslop, viešosios įstaigos „Creative Scotland“, administruojančios valstybės paramą meno, kino ir kūrybinių industrijų projektams, einančiu vadovo pareigas Ianu Munro, kitų Škotijos kultūros įstaigų atstovais. Ministrė L. Ruokytė-Jonsson taip pat susitiks su Edinburgo miesto meru Franku Rossu.

Į Edinburgo tarptautinį kultūros viršūnių forumą vyksta ir kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė, kuri taip pat dalyvaus kultūros viršūnių forumo renginiuose, susitikimuose, pasisakys apskritojo stalo diskusijose.