Ministerijos vadovai susitiko su muziejų sektoriaus vadovais

Data

2017 04 20

Įvertinimas
0
Muziejaiii.jpg

Balandžio 20 d. Kultūros ministerijoje įvykusiame susitikime su Lietuvos muziejų vadovais ir muziejų asociacijų atstovais aptarti muziejų nemokamo lankymo kompensavimo, infrastruktūrinių projektų įgyvendinimo, vadovų kadencijų ir Viešųjų pirkimų įstatymo įsigyjant muziejines vertybes taikymo klausimai.

Kultūros viceministrė Gintautė Žemaitytė teigė, kad šio susitikimo tikslas – pradėti nuoseklų bendradarbiavimą ieškant visoms pusėms naudingų sprendimų. „Reikia, kad jūs aktyviai įsitrauktumėte, siūlytumėte konkrečius sprendimus, tinkamiausius jums ir visam muziejų sektoriui“, – kalbėjo kultūros viceministrė.

Muziejų atstovams paaiškintos Ministro Pirmininko sudarytos komisijos, nagrinėjusios valstybės investicijų programos projektus, išvados ir rekomendacijos, kuriomis ministerijoms nurodoma baigti įgyvendinti pradėtus infrastruktūrinius projektus, o tik tada pradėti naujus.

Taip pat buvo diskutuota dėl moksleivių ir senjorų nemokamo muziejų lankymo. Muziejai pateikė savo pastabas, o kultūros viceministrė pakvietė teikti siūlymus raštu ir susitikti papildomai diskusijai, taip pat pažadėjo, kad šia tema artimiausiu metu bus diskutuojama Seimo Kultūros komitete.

Muziejų atstovai taip pat paprašė Kultūros ministerijos tarpininkavimo dėl kultūros, meno vertybių viešųjų pirkimų reglamentavimo. Šiuo metu, muziejinkų teigimu, yra gauti du Viešųjų pirkimų tarnybos išaiškinimai, kurie prieštarauja vienas kitam. Ministerijos atstovai pažadėjo ir toliau tęsti diskusiją su Viešųjų pirkimų tarnyba, o muziejaus sektoriaus atstovai žadėjo pateikti informaciją apie kaimyninėse šalyse taikomą praktiką.