Minima Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Data

2018 09 21

Įvertinimas
1
IMG_5814.JPG

Rugsėjo 23-iąją minima žydų genodo diena ir pagerbiamas žuvusiųjų atminimas. Šiemet sukanka 75-eri metai, kai tą dieną likviduotas Vilniaus žydų getas, kuriame prievartą buvo apgyvendinta 40 tūkstančių žmonių. Didelė  jų dalis buvo išvežti į nacių koncentracijos stovyklas ar nužudyti Paneriuose

Sekmadienį kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson dalyvavo Paneriuose vykusioje Holokausto aukų pagerbimo ceremonijoje ir Vyriausybės vardu padėjo vainiką prie paminklo Holokausto aukoms atminti.

„Žydų tautos tragedija yra  Lietuvos tragedija, valstybė genocido ugnyje neteko šimtų tūkstančių savo piliečių. Žydai prisidėjo prie Lietuvos valstybės kūrimo ir paliko ryškų pėdsaką visose gyvenimo srityse, praturtindami ją ir savitu kultūriniu palikimu. Kartu su visais lenkiu galvą Lietuvos žydų genocido aukoms atminti ir tikiu, jog šiandien esame pakankamai stiprūs ir vieningi, kad tokios tragedijos daugiau niekada nepasikartotų“, – sako kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Per trejus metus, nuo 1941-ųjų iki 1944-ųjų buvo nužudyta apie 90 procentų Lietuvos žydų – maždaug 200 tūkstančių žmonių. Lietuvos žydų genocido aukų atminimas nuo 1990 metų pagerbiamas Vilniaus geto likvidavimo dieną.