Menininko Donato Stankevičiaus paroda – „Meno parko“ filiale Diuseldorfe

Data

2018 02 22

Įvertinimas
1
Donatas_Stankevicius_Reselling_publishing_copy_006.jpg

Galerija „Meno parkas“  plečia savo geografines ribas. Visai neseniai Diuseldorfe Dorotheen g. 22 buvo atidarytas galerijos filialas, kuriame pristatyta menininko Donato Stankevičiaus paroda. Šis projektas yra Diuseldorfo fotofestivalio dalis. Tai –  kasmetinė fotografijos šventė, kuri šiemet, vasario 16 –18 dienomis, vyko septintąjį kartą. Renginyje dalyvavo daugiau nei 50 institucijų, galerijų ir neformalių erdvių.

Festivalis aprėpia platų šiuolaikinės fotografijos spektrą, kelia klausimus apie atvaizdo reikšmės pokytį šiuolaikinėje fotografijoje ir kultūros istorijoje. Šiame kontekste pristatoma ir Donato Stankevičiaus darbų serija „Reselling (Perpardavimas)“. Autorius vykdo intervenciją į, rodos, atokiausią „aukštajai“ kultūrai erdvę – daiktų perpardavinėtojų turgų, sukuria projektą apie šią unikalią, savotiškomis vertybėmis ir taisyklėmis grįstą subkultūrą, tuo pačiu įsiverždamas į kitokią realybę daro jai įtaką tiesiog savo buvimu, požiūriu, vertybėmis ir performansu. Kuomet remdamasis turgaus „žaidimo taisyklėmis“ mėgina parduoti nuotraukas iš fotosesijos vykusios toje pačioje prekyvietėje.

Parodoje pristatomos nuotraukos ir videofilmas su performanso dokumentacija. Šis provokuojantis ir socialiai jautrus projektas atsirado kaip dar viena traukos vieta Diuseldorfo fotografijos festivalyje, greta žinomų autorių reportažų iš karštųjų pasaulio taškų, karo zonų, parodų kalbančių apie socialines aktualijas bei naujausias kūrybines tendencijas.

Paroda veiks iki 2018-ųjų kovo 16 d.

Daugiau informacijos apie renginį: www.duesseldorfphotoweekend.de

Apie autorių: www.donatasstankevicius.com 

Apie galeriją: www.menoparkas.lt