Maskvos šiuolaikinio meno muziejuje (MMOMA) – Lietuvos dailininko Viačeslavo Evdokimovo paroda „Panašumas nepanašume“

Data

2017 04 10

Įvertinimas
0
Karmalita 3.jpg

Kovo 27 d. Maskvos šiuolaikinio meno muziejuje (MMOMA) įvyko Lietuvos dailininko Viačeslavo Evdokimovo (Karmalitos) asmeninės parodos „Panašumas nepanašume“ atidarymas.

„…Karmalita ištikimas klasikinei tapybos tradicijai. Jo išeities taškas ne koncepcija ar serialumas, bet asmeninė regimoji ir emocinė patirtis. Jo paveikslus galima vadinti ir intymiu dienoraščiu, kuriame spalvomis aprašomi ne kokie nors įvykiai, bet metų laikų ir paros kaita. Brėkštantis rytas ar tirštėjančios sutemos tampa vidinių jo nuotaikų ir būsenų atitikmeniu“, – atidarymo metu apie autorių kalbėjo prof. Raminta Jurėnaitė.

Parodos kuratorius Jonas Žiburkus, surinkęs iš daugelio kolekcininkų įvairių periodų V.Evdokimovo darbus, surengė tikrą šventę šiuolaikinio meno mylėtojams ir gerbėjams. Virš 50 dailės ir akvarelės darbų atskleidė dailininko įvairiapusiškumą ir pabrėžė jo kultūrinį kosmopolitiškumą.

„Man regis, jo drobės sugeba užburti tuos, kurie išsaugojo poreikį medituoti“, – mintimis dalinosi menininkas Vitalij Komar.

Rusijos menų akademijos prezidiumas suteikė V.Evdokimovui Rusijos menų akademijos garbės nario vardą.

 

LR kultūros atašė Rusijos Federacijoje Aleksandras Šimelis