M. K. Čiurlionio fotografijų paroda pristatyta Kijeve

Data

2017 07 07

Įvertinimas
0
c Is lauko reklamine.jpg

Švenčiant Lietuvos Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną – liepos 6-ąją, Kijeve, galerijoje ,,Kalita Art Club“ atidaryta paroda „M. K. Čiurlionis ir fotografija“. Joje pirmąkart kijeviečiams ir miesto svečiams pristatomos Lietuvos genialaus menininko 1905 metais kelionės po Kaukazą ir Krymą metu sukurtos įvairaus formato nuotraukos, kurios vėliau paties menininko buvo suklijuotos į nedidelį albumėlį, ant kurio drobinio viršelio autorius paliko įrašą „Anapa. 1905.“ Šioje fotografijų iš „Anapos“ albumėlio parodoje pristatoma 40 fotokopijų, kuriose dailininkas užfiksavo Juodosios jūros pakrantės vaizdus, burines valtis, vietinius gyventojus, jų buitį, kapines ir kitus objektus. Sudėtos ne tik kelionės vaizdų nuotraukos, užfiksuota supusi gamta, sutikti žmonės, taip pat bendrakeleivių įamžintas pats M. K. Čiurlionis.

Į šios unikalios parodos atidarymą gausiai susirinkusius svečius bei lietuvių bendruomenę pasveikino Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis. Po atidarymo lietuviai ir būrys ukrainiečių – Lietuvos draugų perėjo į Kijevo centre esantį Lietuvos vardo skverą, kur tradiciškai giedojo „Tautišką giesmę“.

Parodą parengė Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, jos pristatymą Ukrainoje kuravo B.Į „Čiurlionio namai“ Vilniuje.

Rėmė Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, inicijavo ir koordinavo Lietuvos kultūros atašė Ukrainoje.