Londono legendinėje koncertų ir vakarėlių erdvėje „KOKO“ skambės kanklių garsai

Data

2017 09 28

Įvertinimas
0
Lina Lapelyte Men On a Wire Women On a Bench performance  Photo Limner Studio  Art Licks 2013.jpg

Spalio 3 d. „KOKO“ klube Londone menininkė Lina Lapelytė pristatys performansą „Ladies“ („Damos“), sukurtą 2015 metais. Kūrinį skambindamos kanklėmis atlieka keturios folklorinio ansamblio „Lietuva“ atlikėjos – Violeta Aukštkalnytė, Nijolė Plavinskaitė, Danutė Mikalauskienė, Judita Kondrotienė. Šis pasirodymas yra David‘o Roberts‘o meno fondo (DRAF) renginio „Evening of Performances and 10th Anniversary Party“ dalis.

DRAF yra nepriklausoma, ne pelno siekianti organizacija, remianti šiuolaikinį meną, parodas, renginius. DRAF švenčia fondo veiklos 10 metų jubiliejaus sukaktuvių paminėjimą istoriniame klube „KOKO“ ir organizuoja performansų vakarą, kuris yra vienas iš svarbiausių Londono „Frieze“ meno mugės atidarymo renginių. Renginyje be Linos Lapelytės pasirodys daugybė garsių menininkų – Marvin Gaye Chetwynd su MEGA HAMMER, Last Yearz Interesting Negro aka Jamila Johnson-Small, Nkisi, Laure Prouvost su TRIM, Hannah Quinlan and Rosie Hastings ir kt.

Lina Lapelytė yra lietuvių kilmės kompozitorė, garso menininkė, smuikininkė, vokalistė, performanso ir šiuolaikinės operos kūrėja. Nuo pat ankstyvojo kūrybos etapo menininkė daug dėmesio skyrė improvizacinei muzikai, savo pasirodymuose unikaliu, savitu stiliumi derindama smuiko ir elektronikos skambesį. Liną Lapelytę ypač domina šiuolaikiškos performatyvumo formos, artimos tiek šiuolaikinės operos žanrui, tiek ir performansui.

Šeštadienį Lina Lapelytė taip pat pasirodys „Kunstraum“ galerijoje kartu su menininkais – Alex Cecchetti, Fay Nicholson, Merike Estna, Steev Lemercier ir kt.

Pasirodymų partneris – Lietuvos kultūros institutas. Kūrinys „Damos“ buvo užsakytas meno ir edukacijos centro „Rupert“, bendradarbiaujant su Oslo nacionaline meno akademija ir meno erdve „The Living Art Museum“ programoje „Dvigubas mazgas“, bendrai finansuotą EEE finansinio mechanizmo ir Lietuvos Respublikos 2015 metais.

 

Lina Lapelytė „Ladies“ – spalio 3 d., 19:30 val., klubas „KOKO“, 1A Camden High St, Kings Cross, Londonas, NW1 7JE.

Įėjimas nemokamas.

Amžiaus cenzas – N-18.

Daugiau informacijos:

http://davidrobertsartfoundation.com/live/x-evening-performances-draf-10th-anniversary-party-koko-tues-3-oct-2017/

https://www.facebook.com/events/493571837670643

http://www.linalapelyte.com/

 

Lina Lapelytė „Kunstraum“ erdvėje, Roscoe g 21, Londonas, EC1Y 8PT

Įėjimas nemokamas.

Spalio 7 d., šeštadienis, 19-23 val.

http://kunstraum.org.uk

https://www.facebook.com/events/188792734995919/

 

Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Justė Kostikovaitė