Lietuvos šiuolaikinis šokis pristatytas festivalyje ,,IndepenDance“ Geteborge

Data

2018 10 01

Įvertinimas
1
Chimera's_Beads_photo by AIROS .jpg

Menų centro „Trečiasis aukštas“ (3:e Våningen) – festivalio organizariaus, repertuare trijų Lietuvos šokio trupių: Andriaus Pulkauninko „Kinetinio teatro”, Birutės Letukaitės Kauno šokio teatras ,,Aura“ ir Airos Naginevičiūtės „Airos”, pasirodymai.

„Choreografai bei jų kolektyvai, kuriuos nusprendėme pakviesti, yra svarbūs šiuolaikinio šokio plėtrai Baltijos šalyse savo unikalia menine išraiška, laisve ir stipriu vientisumu.“ - teigia festivalio organizatoriai.

Festivalį atidarė A. Pulkauninko „Kinetinis teatras” su pasirodymu ,,Per kūną” (Trough Body). Spalio mėnesį Lietuvos trupių pasirodymus tęs šokio teatras „Aura“ su duetu “ABU2” (Switch) iš spektaklio „Padaryk iš manęs jungiklį“, o lapkritį geteborgiečiams „Airos” šokio teatras pristatys  kompleksinį, didelio masto kūrinį „Chimeros karoliai“ (Chimera’s Beads).

„Trečias aukštas“ – kūrybinių dirbtuvių, šiuolaikinio šokio ir muzikos erdvė bei susibūrimo vieta. Naujai įrengtose patalpose (sename 19 a. cukraus fabrike šalia Geteborgo įlankos) taip pat vyksta menininkų seminarai, konferencijos, repeticijos. Kiekvieną sezoną pristatomi švedų ir tarptautinių šiuolaikinių šokių kolektyvų koncertai.

Lietuvos kultūros atašė Švedijoje informacija.