Lietuvos Respublikos kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson Paryžiuje susitiko su Prancūzijos kultūros ministre F. Nyssen

Data

2018 04 09

Įvertinimas
1
20180409_130124.jpg

Balandžio 9 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson kartu su Estijos ir Latvijos kultūros ministrais dalyvavo susitikime su Prancūzijos kultūros ministre Françoise Nyssen.

Susitikimo metu aptarta trijų Baltijos šalių nacionalinių muziejų kartu su Orsė muziejumi sėkmingai surengta paroda „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmas“. Tikimasi, kad viename garsiausių pasaulio muziejų eksponuojama paroda sulauks gausiai čia besilankančių meno gerbėjų dėmesio. Baltijos šalių ministrai pabrėžė, kad svarbu ir ateityje tęsti tokio masto projektus Prancūzijoje, supažindinant šios šalies visuomenę su Baltijos šalių kultūra.

„Prancūzija yra strateginė Lietuvos partnerė įvairiose srityse, o kultūra šioje partnerystėje užima vieną svarbiausių vietų, – sakė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson, pristatydama kitus Lietuvos 100-mečiui skirtus renginius Prancūzijoje ir Lietuvoje, daugelis kurių organizuojami kartu su Prancūzijos institutu. – Mums svarbus šis bendradarbiavimas pačiose įvairiausiose kultūros srityse – scenos ir audiovizualinių menų, paveldo, kūrybinių industrijų, nepamirštant ir didžiausių šiandienos iššūkių tokių, kaip netikrų naujienų sklaida. Šioje sferoje esate atlikę rimtų darbų ir mus domina ši patirtis.“

Pokalbio metu pažymėta, kad Europos Sąjungos šalys turi skirti didesnį dėmesį ir finansavimą kultūrai, kuriai tenka itin svarbus vaidmuo, susiduriant su globalaus pasaulio iššūkiais. Pasak ministrės L.Ruokytės-Jonsson, taip pat buvo kalbėta apie kultūros edukacijos ir kultūros prieinamumo svarbą visuomenei ir valstybės ateičiai.

Lietuvos kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson ir Latvijos bei Estijos kultūros ministrai šiandien dalyvauja parodos „Laukinės sielos. Baltijos šalių simbolizmas“ atidaryme Orsė muziejuje.

Rytoj ministrė L. Ruokytė-Jonsson išvyksta į Londoną, kur dalyvaus Londono knygų mugės atidarymo renginiuose. Šiemet Baltijos šalys yra Londono knygų mugės dėmesio centre.

(Nuotraukoje parodos kuratorius, vienas žymiausių simbolizmo žinovų Rodolphe Rapetti, Latvijos kultūros ministrė Dace Melbarde, Prancūzijos kultūros ministrė Françoise Nyssen, Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Estijos kultūros ministras Indrek Saar.)