Lietuvos kultūros centre Varšuvoje pristatomos Stasio Eidrigevičiaus knygos

Data

2018 01 23

Įvertinimas
0
stasys_zaproszenie.jpeg

Sausio 24 d. Lietuvos kultūros centre Varšuvoje vyks susitikimas su vienu žymiausių šiuolaikinių lietuvių ir lenkų dailininku, grafiku, plakatų autoriumi, poetu, režisieriumi Stasiu Eidrigevičiumi. Susitikimo, kurį ves literatūrologė dr. Jūratė Čerškutė, metu bus pristatytos tiek paties Stasio rašytos, tiek ir jo iliustruotos knygos: leidyklos „Apostrofa“ išleista ir 2016 m. Metų knygos apdovanojimui nominuota, Stasio piešiniais ir fotografijomis iliustruota bei medžiagos iš autoriaus asmeninio archyvo kupina knyga „Giedanti gaidžio galva“, tos pačios leidyklos išleista ir Stasio Eidrigevičiaus iliustruota lenkų poeto Tadeuszo Różewicziaus eilėraščių rinktinė „Vanduo puodelyje“, žinomo lenkų rašytojo, vertėjo ir scenarijų autoriaus Zbigniewo Batkos parašyta ir Stasio iliustruota bei leidyklos „Gelmės“ išleista knyga „Atgalios arba lemtingos nederamų knygų skaitymo pasekmės“, už kurią 1986 m. Barselonoje dailininkas buvo apdovanotas Premio Catalonya, serijoje „Visa Lietuva skaito vaikams“ išleista ir Stasio iliustruota knyga „Berniukas ir jo mylinti širdis“ bei „Kultūros barų“ išleista knyga „41 Ilganosio nuotykis“, kurioje gausu Stasio sukurtų vaizdų ir tekstų.

Skaitytojams Stasys Eidrigevičius pasakos ne tik apie Lietuvoje išleistas savo knygas, iliustracijos meną, bet taip pat dalinsis prisiminimais apie Lietuvą, pasakos apie Lietuvoje suorganizuotas parodas, Lietuvos, Lenkijos ir užsienio menininkus, su kuriais Stasiui teko susitikti ir drauge kurti.

Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, daugybės Lietuvos, Lenkijos ir tarptautinių apdovanojimų laureatas Stasys Eidrigevičius gimė ir užaugo Lietuvoje, atvykęs į Lenkiją tapo vienu žymiausių dailininkų, kuris sukūrė gausybę tapybos, grafikos kūrinių, ekslibrisų, plakatų, miniatiūrų, knygų viršelių. Stasio Eidrigevičiaus kūryba yra plačiai žinoma ne tik Lietuvoje ir Lenkijoje, bet ir pasaulyje. Stasys iliustravo daugiau nei 40 knygų, suorganizavo daugiau nei šimtą parodų.

Lietuvos kultūros centre susitikimai su Stasiu, jo parodos vyksta nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atgavimo 1990 metais.

 

Rasa Rimickaitė

Kultūros atašė Lenkijos Respublikoje 

 

 

Nuotr. autorius: Stasys Eidrigevičius