Lietuvos kultūrą planuojama dar plačiau pristatyti Kinijoje

Data

2018 11 11

Įvertinimas
1
shanghaj_savivalda.jpg

Lietuva sieks kuo plačiau ir išsamiau pristatyti savo kultūrą Šanchajaus tarptautiniame menų festivalyje 2020 metais, kai švęs savo nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Tokią žinią perdavė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson, Šanchajuje susitikusi su šio miesto savivaldybės administracijos generaline direktore kultūros, radijo, kino ir televizijos klausimais Yu Xiufen.

„Šanchajų vertiname kaip vieną svarbiausių ne tik Kinijos, bet ir visos Rytų Azijos kultūros centrų. Džiaugėmės, kad mūsų menininkai čia yra laukiami – jų pasirodymus stebi pilnos teatrų ir koncertų salės, parodose ir kituose renginiuose taip pat netrūksta lankytojų. Dalyvaudami garsiajame Šanchajaus menų festivalyje Lietuvai išskirtiniais 2020 metais, žengsime dar vieną platų žingsnį į priekį Lietuvos ir Kinijos kultūrinio bendradarbiavimo ir pažinimo kelyje. Šis festivalis – puiki scena mūsų kultūrą pristatyti kuo plačiau“, – sakė ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Pasak kultūros ministrės, po dvejų metų Šanchajaus tarptautiniame menų festivalyje Lietuva planuoja išsamiau pristatyti savo scenos ir vizualiuosius menus. Susitikime L. Ruokytė-Jonsson taip pat atkreipė dėmesį, kad Kaunas 2022 metais tampa Europos kultūros sostine, trumpai supažindino su šia proga atsiveriančiomis naujomis bendradarbiavimo galimybėmis ir pakvietė jomis pasinaudoti.

Siekdama suaktyvinti Lietuvos ir Kinijos kūrybinių industrijų bendradarbiavimą, vizito metu kultūros ministrė taip pat susitinka su atskirų meno sričių organizacijų Šanchajuje vadovais. Susitikime su Šanchajaus tarptautinio šokio centro generaline sekretore Cathy Wang ir Šanchajaus šokio teatro vadove Sabrina Chen Li ministrė L. Ruokytė-Jonsson aptarė galimybes plačiau pristatyti Lietuvos šiuolaikinį šokį ir baletą 2020 metais, megzti glaudesnius ryšius su Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, M. K. Čiurlionio menų mokykla, Lietuvos šiuolaikinio šokio trupėmis, šokio pedagogais, choreografais.