Lietuvos ir Kinijos kultūriniai ryšiai pildomi naujais akcentais

Data

2019 02 07

Įvertinimas
2
Kinijos ambasadorius.jpg

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ir Kinijos ambasadorius Shen Zhifei pažintinio susitikimo metu ketvirtadienį pasidžiaugė intensyviais šalių kultūriniais ryšiais. Lietuvos ir Kinijos kultūros ministerijos yra pasirašiusios 2017–2021 metų dvišalio kultūrinio bendradarbiavimo programą. 2017 m. rugsėjį Lietuva kartu su kitomis 15 Rytų ir Vidurio Europos šalių, bendradarbiaujančių  su Kinija formatu 16+1, pasirašė Hangdžou deklaraciją, kuria patvirtintas bendrų veiksmų planas 2018–2019 m. Šis planas padeda intensyviau plėtoti ir dvišalį bendradarbiavimą kultūros srityje, suaktyvėjusį 2015 m. įsteigus Lietuvos Respublikos kultūros atašė pareigybę Kinijoje.

Susitikime kalbėta apie pernai pasiektą preliminarų susitarimą, 2020 metais Lietuvai švenčiant nepriklausomybės atkūrimo 30-metį ir siekiant kuo plačiau pristatyti savo kultūrą, Šanchajaus tarptautiniame menų festivalyje dalyvauti ypatingos viešnios teisėmis. Visą mėnesį trunkantis festivalis yra tapęs viena svarbiausių Azijos regiono kultūros mainų platformų bei vienu iš svarbiausių meno festivalių pasaulyje. Šanchajaus festivalis taip pat yra vienas iš festivalių asociacijos „Viena juosta, vienas kelias“ steigėjų. Šiandien ji vienija 157 festivalius iš 41 valstybės. Lietuvos prisistatymas šalies-viešnios teisėmis šiame svarbiausiame Azijos regiono menų festivalyje sudarytų galimybes pasiekti didžiulę Šanchajaus auditoriją, atkreipti pasaulio scenos menų profesionalų dėmesį.

2020 metais planuojama ir speciali Baltijos šalių kino programa Šanchajaus tarptautiniame kino festivalyje. Šis pirmą kartą 1993 metais surengtas festivalis išaugo iki aukščiausiosios kategorijos tarptautinio filmų festivalio ir yra vienas didžiausių Rytų Azijoje. Baltijos šalių kino pristatymas apimtų 15–30 filmų iš visų trijų Baltijos valstybių.

Ministras taip pat atkreipė dėmesį, kad šiemet Vyriausybės kultūros ir meno premija bus įteikta knygų vaikams autoriui Kęstučiui Kasparavičiui, kurio kūryba taip pat sėkmingai yra leidžiama ir Kinijoje.