Lietuvos dovana Ukrainai – geriausios Grigorijaus Kanovičiaus knygos

Data

2017 04 10

Įvertinimas
0
DSC_0699.JPG

Balandžio 7 d. Lietuvos Respublikos ambasadoje Ukrainoje įvyko Lietuvos autoriaus, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Grigorijaus Kanovičiaus knygų įteikimo Ukrainos bibliotekoms, organizacijoms ir žydų bendruomenėms ceremonija. Žymaus rašytojo, dramaturgo, vertėjo, šiuo metu gyvenančio Izraelyje, penkiatomes kūrybos rinktines, išleistas rusų kalba, Ukrainai dovanojo autorius ir jo šeima.

Renginyje dalyvavo Izraelio ambasadorius Ukrainoje Eliav Belotsercovsky, Lietuvos Respublikos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, LR Seimo narys Andrius Kubilius, žinomas Ukrainos žurnalistas ir politikos ekspertas Vitalij Portnikov.

Svečiai pabrėžė G.Kanovičiaus kūriniuose puoselėjamas bendražmogiškąsias vertybes ir humanizmą, kurie atskleidžiami per žydų gyvenimą Lietuvoje. Pažymėta, kad autorius atveria skaitytojams vis dar mažai žinomą turtingą žydų paveldą, kuris yra neatsiejama Rytų ir Vidurio Europos istorijos dalis. 

Renginio metu pirmieji 200 knygų komplektų perduoti Ukrainos Nacionalinei V. Vernadskio bibliotekai, Kijevo ir kitų miestų aukštųjų mokyklų bibliotekoms, žydų bendruomenių ir visuomeninių organizacijų atstovams. Dalis dovanotų knygų jau pasiekė Odesos, Chmelnickio ir Ternopilio miestus. Kita dalis, beveik 300 komplektų, pasieks įvairius Ukrainos miestus artimiausiu metu. 

Renginį koordinavo Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje.

 

LR kultūros atašė Ukrainoje Jurgis Giedrys