Lietuvos dienos Odesoje

Data

2017 06 19

Įvertinimas
0
Grubliauskas teikia Truchanovui miesto dovana.jpg

Birželio 14-18 dienomis Odesoje jau trečius metus iš eilės vyko „Lietuvos dienų“ renginiai, kuriuos atidarė Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Švedijos užsienio reikalų ministrė Margot Wallstrom, Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavlo Klimkinas, Odesos srities administracijos vadovas Maksimas Stepanovas ir Odesos meras Genadijus Truchanovas. Odesos ir Klaipėdos merai pasirašė bendradarbiavimo protokolus.

Centriniame miesto sode penkias dienas veikė tradicinių lietuviškų amatų ir tautodailės mugė, miestiečiai ir svečiai galėjo paragauti lietuviškų patiekalų, lankytojus linksmino Grigiškių kultūros centro liaudies kapela ,,Gryčia“. Koncertavo grupė ,,Biplan“, legendinė bliuzo atlikėja Arina. Buvo pristatomos turizmo ir studijų aukštosiose mokyklose galimybės.

Daug dėmesio sulaikė Lietuvos gamtos ir kultūros paveldo objektų pristatymas, kurį organizavo Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos kartu su Lietuvos ambasada. Gausiai susirinkusiems Odesos svečiams buvo pristatyti Lietuvos kurortai, turistiniai maršrutai, kulinarinis paveldas, įvyko kontaktų mugė.

Lietuvos dienas Odesoje inicijavo ir koordinavo Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje ir Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Odesos srityje, rėmė Lietuvos Respublikos užsienio reikalų bei kultūros ministerijos, Lietuvos Respublikos garbės konsulatas Odesos srityje, kitos dalyvavusios projekte Lietuvos institucijos ir įstaigos. Kultūrinę programos dalį koordinavo kultūros atašė Ukrainoje.

 

Jurgis Giedrys

Kultūros atašė
Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje