Lietuvos atstovai „Print Screen“ skaitmeninio meno ir kultūros festivalyje Izraelyje

Data

2017 06 26

Įvertinimas
0
Mycomorphlab Printscreen20170622.jpg

Birželio 21-24 d. Holono mediatekos kompleksą apėmęs kasmetinis tarptautinis skaitmeninio meno ir kultūros festivalis „Print Screen“ pirmą kartą sulaukė svečių iš Lietuvos. Šių metų festivalio tema buvo „Gyvūnas, daržovė, mineralas“. Jame buvo pristatomi menininkai dirbantys su interaktyviomis technologijomis, virtualia realybe, pasitelkiantys pažangiausias mokslines praktikas, nagrinėjantys genų inžinerijos, kolektyvinės elgsenos, robotikos temas, kvestionuojantys fizinio kūno galimybių ribas bei naujais, inovatyviais būdais atskleidžiantys įvairius gyvūnijos ir augalijos pasaulio aspektus bei tokiu būdu keliantys ekologijos, dirbtinio intelekto ir kitus XXI amžiuje ramybės neduodančius klausimus.

Lietuvą festivalyje atstovavo kuratorė Viktorija Šiaulytė ir architektas Paulius Vaitiekūnas, kurie Izraelio skaitmeninio meno centre vedė dirbtuves „Zooetika: mikomorfų laboratorija“. Šios dirbtuvės gimė kaip parodų „Psichotropinis namas: Ballardo technologijų Zooetikos paviljonas“, kurių autoriai ir sumanytojai menininkai Nomeda ir Gediminas Urbonai, dalis. Tuo pačiu, tai yra platesnio ilgalaikio, tarpdisciplininio tyrimo bei paskaitų, parodų ir dirbtuvių serijos dalis (www.zooetics.net).

Taip pat festivalio metu vyko renginys „Up Close“ – intensyvi ir turininga menininkų projektų pristatymų serija, skirta diskusijoms, idėjų mainams bei menininkų bendradarbiavimui skatinti. Sesijoje „Biodizainas, architektūra ir naujųjų medijų menas“ Viktorija Šiaulytė, Paulius Vaitiekūnas ir menininkas Julijonas Urbonas pristatė naujausius savo projektus. J. Urbonas taip pat turėjo progą pristatyti savo kūrinį „Skambančios durys”, kuris nuo birželio 28 d.  bus eksponuojamas naujoje Holono dizaino muziejaus parodoje, skirtoje garso dizainui.

 

Projektas paremtas Lietuvos kultūros instituto ir Lietuvos kultūros tarybos.

Elena Keidošiūtė

Kultūros atašė
Lietuvos Respublikos ambasada Izraelio Valstybėje