Lietuvių rašytojai ir vertėjai Gdanske

Data

2017 04 06

Įvertinimas
0
ausra kaziliunaite_foto.jpg

Balandžio 6-9 d. Gdanske vieši lietuvių poetai, rašytojai ir vertėjai Aušra Kaziliūnaitė, Birutė Jonuškaitė ir Vyturys Jarutis.

Tarptautiniame vertėjų susitikime, skirtame mažosioms literatūroms, dalyvauja lietuvių rašytoja, poetė ir vertėja Birutė Jonuškaitė bei vertėjas Vyturys Jarutis. Susitikime, pavadintame „Mažos kalbos, didelės literatūros“ svečiai iš Lietuvos pristato ne tik lenkų literatūros vertimus į lietuvių kalbą, bet ir lietuvių literatūros vertimus į lenkų kalbą.

A.Kaziliūnaitė dalyvaus Europos Sąjungos poetų platformos „Versopolis“ susitikime. A. Kaziliūnaitės atvykimo į Gdanską proga lenkų kalba pasirodė vertėjos Izabelės Korybut-Daszkiewicz į lenkų kalbą išverstas A.Kaziliūnaitės poezijos rinkinys, kuris bus pristatytas susitikimų su skaitytojais Gdanske metu bei netrukus Varšuvoje prasidedančiame poezijos festivalyje „Eilėraščiai mieste“.

Aušra Kaziliūnaitė (gim. 1987 m.) – poetė, rašytoja, žmogaus teisių aktyvistė. Išleido keturias poezijos knygas: „Pirmoji lietuviška knyga“ (2007 m.), „20% koncentracijos stovykla“ (2009 m.), „Mėnulis yra tabletė“ (2014 m.), „Esu aptrupėjusios sienos“ (2016 m.). Nuo 2012 m.– Lietuvos rašytojų sąjungos narė. Už knygą „Mėnulis yra tabletė“ apdovanota Jurgos Ivanauskaitės premija. 2016 m. poetei paskirta Jaunojo menininko premija. Kūryba versta į anglų, prancūzų, rusų, vokiečių, latvių, lenkų kalbas. A.Kaziliūnaitė baigusi istorijos ir religijos mokslų studijas, šiuo metu yra Vilniaus universiteto filosofijos doktorantė ir atlieka praktiką Amsterdamo universitete.

A.Kaziliūnaitės dalyvavimą susitikimuose su skaitytojais Varšuvoje rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, koordinavo Lietuvos kultūros institutas ir Lietuvos kultūros atašė Lenkijos Respublikoje.

 

Daugiau informacijos:

http://odnalezionewtlumaczeniu.pl/

http://www.versopolis.com/

http://www.wilnoteka.lt/pl/artykul/ausra-kaziliunaite-i-birute-jonuskaite-w-gdansku

 

 

LR kultūros atašė Lenkijos Respublikoje Rasa Rimickaitė