Lietuvių menininkų duetas „Pakui Hardware“ dalyvauja tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje Turine

Data

2017 11 03

Įvertinimas
0
01-pakui-hardware-2017-ugnius-gelguda-neringa-cerniauskaite-970x647.jpg

Ugniaus Gelgudos ir Neringos Černiauskaitės duetas „Pakui Hardware“ lapkričio 3 d. pristatytas didžiausioje Italijos šiuolaikinio meno mugėje „ARTISSIMA“, vykstančioje nuo 1994 metų. Renginys siekia pakreipti tarptautinę rinką link eksperimentavimo ir mokslinių tyrimų. Paprastai jame dalyvauja apie 200 meno galerijų iš viso pasaulio.

Bendradarbiaudami su „EXILE“ galerija Berlyne menininkai pristatė savo laboratorinį projektą. Domėdamiesi paskutinėmis mokslo naujovėmis savo kūryboje jie ieško ryšių tarp materialumo, technologijų ir ekonomikos. Šį kartą įkvėpti futuristinės robotų išvaizdos ir uniformų, „Pakui Hardware“ supažindino mugės lankytojus su įdomiomis medžiagomis ir audiniais, taip pat iš jų 3D erdvėje sukurtais gaminiais bei modeliais. Anot menininkų, „aprengti“ arba „įvilkti“ kūnai tarsi sujungia roboto ir žmogaus savybes, sukurdami naują esybę ir pradėdami iki šiol nežinomą rūšį.

Šis projektas neseniai buvo pristatytas publikacijoje Romoje leidžiamame šiuolaikinio meno žurnale „CURA“.

 „Artissima“ meno mugėje šiemet dalyvauja dar dvi galerijos iš Lietuvos. „The Rooster gallery” pristato Kristinos Ališauskaitės ir Adomo Danuševičiaus kūrinius, o galerija „Vartai” eksponuoja Vytauto Virzbicko darbus. Italijos Brescos miesto „APALAZZOGALLERY“  į Turiną atvežė Jono Meko kūrinius.

Šiemet „ARTISSIMA“ vyksta lapkričio 3-5 dienomis Pjemonto sostinėje Turine.

„ARTISSIMA 2017“ dalyvius rasite čia.

 

Julija Reklaitė

Lietuvos kultūros atašė Italijoje