Lietuvių menininkai – Europos Komisijos atstovybės galerijoje Londone

Data

2018 02 09

Įvertinimas
1
Photo_Benjamin Westoby 2.jpg

Vasario 6 dieną „12 Star Gallery“ Londone buvo pristatyta Mildos Batakytės kuruota grupinė paroda „Coming to Terms with Sociotechnical Discrepancies“, kurioje dalyvauja menininkai – Glitchr (Laimonas Zakas), Robert Powell, Sisters from Another Mister (Milda Lembertaitė and Amelia Prazak), Julijonas Urbonas, Benjamin Westoby. Paroda pristatoma tarpininkaujant Lietuvos kultūros institutui, Lietuvos Respublikos ambasadai Londone, Lietuvos kultūros atašė Jungtinėje Karalystėje Justei Kostikovaitei ir Europos Komisijos atstovybei Jungtinėje Karalystėje.

M. Batakytės pristatyta grupinė paroda akcentuoja dėmesio stoką individui bei jo gyvenimo kokybei, priešpriešinamą dominuojančiai technologijai, kurios pagalba projektuojama ateitis ir ateities visuomenė.

Parodos atidarymas sulaukė didelio susidomėjimo ir gausaus lankytojų būrio. „Coming to Terms with Sociotechnical Discrepancies“ paroda  atsidūrė Artworks London “Top 5” sąraše tarp svarbiausių  Londone vykstančių meno renginių vasario mėnesį. Paroda veiks iki vasario 15 dienos.

Informacija apie menininkus:

Laimonas Zakas (Lietuva), menininkas, šiuo metu dirbantis ir kuriantis Olandijoje. Inspiracijos kurybai L. Zakas semiasi iš galimybių paveiktį virtualų ir realų pasaulius, žinomus principus ir struktūras. 2011 metais jis sukūrė projektą „Glitchr”, kuris tapo drąsiu pareiškimu prieš socialinio tinklo status quo. Projektas sulaukė daug dėmesio iš įvairių meno institucijų ir technologijų srityje dirbančių organizacijų, taip pat Facebook ir  Twitter kūrėjų.

Sisters From Another Mister – Mildos Lembertaitės (Lietuva) ir Amelia Prazak (Šveicarija) bendra autorinė tapatybė. Žaismingoje meninėje praktikoje lyčių vaidmenys, sintetinė skulptūrinės formos kalba, muzikiniai interliudai ir video darbai, taip pat įvairi medžiagiškumo ir vizualinė paieška.

Julijonas Urbonas (Lietuva), menininkas, dizaineris, tyrėjas, inžinierius, Vilniaus dailės akademijos prorektorius, Londono Karališkojo meno koledžo dizaino doktorantas. Savo kūryboje J. Urbonas apjungia įvairias disciplinas, įgyvendina meno ir mokslo tyrimus, gilinasi į technologijų ir meno sąveiką.

Robert Powell (Jungtinė Karalystė), kuris šiuo metu gyvena ir dirba Londone, grafitiniai piešiniai analizuoja situacijas 3D spausdinimo amžiuje. R. Powell piešiniai, sukurtos įvairių objektų kompozicijos, natiurmortai transformuojami į sudėtingą abstrakciją, naudojant skaitmeninę 3D technologiją, originali pirminė piešinio versija lieka veik neįžiūrima ir neįskaitoma dėl vizualios ir medžiagiškumo kokybių pokyčio.

Benjamin Westoby (Jungtinė Karalystė), kūryba jungia fotografiją, animaciją, garsą ir rašymą. Jo ankstesni darbai, vaizdo instaliacijos ir vaizdo kūriniai, kvestionuoja vartotojiško gyvenimo būdo idėją, technologijas ir kapitalą. 

Milda Batakytė yra nepriklausoma kuratorė ir rašytoja, įsikūrusi Londone. Jos kuratorystės praktikoje vyraujanti tematika yra skaitmeninės technologijos ir jų įtaka žmogaus mąstymui bei elgsenai, taip pat kūniškumo patirtys, percepcijos laikui bei erdvei realiame ir virtualiame kontekstuose. M. Batakytė darbinės patirties įgyjo įvairiose meno ir kultūros institucijose: White Cube, Lisson Gallery, Frieze London, La Biennale di Venezia, Peggy Guggenheim Collection. Šiuo metu ji studijuoja kuratorystės magistrantūrą Goldsmiths, University of London.

 

Informacija ir lankymo laikas:

Paroda veikia 2018 m. vasario 7–15 dienomis, 2018

Galerijos darbo valandos: vasario 7–15, 10:0018:00 val;

Galerija nedirba šeštadieniais ir sekmadieniais.

Adresas: 12 Star Gallery, Europe House, 32 Smith Square, Westminster, Londonas, SW1P 3EU

Artimiausios Londono traukinių stotys: Pimlico ir Vestminsteris

 

Daugiau informacijos:

https://ec.europa.eu/unitedkingdom/events/12-star-gallery_en

https://www.facebook.com/events/1162862213847004/

https://www.artrabbit.com/events/coming-to-terms-with-sociotechnical-discrepancies

 

Nuotraukos autorius Benjamin Westoby.