Lietuvių dramaturgės – tarptautinio šiuolaikinės dramaturgijos konkurso laimėtojos

Data

2018 07 03

Įvertinimas
2
T.A.B. prizininkai.jpg

Niurnberge baigėsi festivalis „Talking about Borders“ (liet. „Kalbėjimas apie sienas“), kurio metu vyko tarptautinio šiuolaikinės dramaturgijos konkurso premijų įteikimo ceremonija. Tarp konkurso prizininkų – net dvi lietuvių dramaturgės. Antrąją vietą ir 2000 EUR premiją laimėjo Dovilės Statkevičienės pjesė „Dramblys“ (į vokiečių kalbą vertė Arna Aley). Trečioji vieta ir 1500 EUR premija atiteko Virginijai Rimkaitei už pjesę „Patina“ (į vokiečių kalbą vertė Claudia Sinnig). Konkurso laureatu tapo estų dramaturgas Karl Koppelmaa už pjesę „Singing green“.

„Abi lietuvių dramaturgių pjesės dėl savo temų aktualumo bei originalios sceninės kalbos turi potencialą sėkmingai įsitvirtinti Europos teatro kontekste. Džiaugiuosi turėjusi galimybę išversti vieną iš laimėtojų pjesių“, – savo mintimis dalinosi festivalyje dalyvaujanti lietuvė dramaturgė ir vertėja Arna Aley.

Tarptautinį dramaturgijos konkursą „Talking about borders“ nuo 2015 metų organizuoja Niurnbergo valstybinis teatras. Kasmet pasirenkama vis kita šalis arba regionas. Šiais metais dėmesys skiriamas Baltijos šalims. „Talking about borders“ konkursą lydi festivalis, pristatantis šalių viešnių teatrą, literatūrą ir muziką. Šių metų festivalio, vykusio birželio 28 – liepos 1 dienomis, programoje – konkurso laimėtojų sceniniai skaitymai,  pokalbiai su dramaturgais, teatro pasirodymai, koncertai. Birželio 29 d. Niurnbergo valstybiniame teatre vyko muzikinis skaitymas iš Antano Škėmos romano „Balta drobulė“, koncertuos grupė „Merope“ (Indrė Jurgelevičiūtė, Jean Christophe Bonnafous ir Bert Cools).

Festivalio „Talking about borders“ partneris – Lietuvos kultūros institutas

Daugiau informacijos apie konkursą ir festivalį: https://www.staatstheater-nuernberg.de/index.php?page=schauspiel,talking_about_borders