Lietuviškos sutartinės ir lietuvių liaudies šokiai tarptautiniuose folkloro festivaliuose „Mikolajki Folkowe“ ir „Seniausios Europos dainos“ Liubline

Data

2017 12 05

Įvertinimas
0
trys keturiose_foto.jpg

Gruodžio 9 d. viename žymiausių Lenkijoje tradicinės muzikos festivalių „Mikolajki Folkowe“ koncertuos sutartinių giedotojų grupė iš Lietuvos „Trys keturiose“. Lietuvių grupės giedotojos festivalio metu, gruodžio 8 d., taip pat praves meistriškumo pamokas festivalio dalyviams ir svečiams. „Mikolajki Folkowe“ – tai vienas svarbiausių tradicinės muzikos festivalių Lenkijoje. Jo metu vyksta ne tik koncertai, susitikimai, bet taip pat ir įvairių tautų liaudies dainų dainavimo meistriškumo pamokos bei mokslinės etnografų konferencijos. Lietuvių liaudies muzikos atlikėjai iš Lietuvos yra itin vertinami Liubline ir kviečiami į festivalį kiekvienais metais. Praėjusiuose festivaliuose koncertavo tokios lietuvių liaudies muzikos grupės kaip „Ratilio“ ar „Kūlgrinda“.

Tuo tarpu gruodžio 1 d. kitame Liubline vykstančiame tarptautiniame tradicinei liaudies muzikai skirtame festivalyje „Seniausios Europos dainos“ koncertavo folkloro ansamblis „Duja“. Pasak didelių Lietuvos draugų, festivalio organizatorių ir lietuvių liaudies muzikos žinovų Jano Bernado ir Monikos Maminskos, pakviesti grupę „Duja“ į festivalį itin svarbu todėl, kad „Duja“ ne tik stengiasi atkurti autentišką grojimo ir dainavimo būdą, bet ir groja originaliais lietuviškais instrumentais. „Dujos“ atlikėjai festivalio dalyviams ir svečiams taip pat praves lietuvių liaudies šokių meistriškumo pamokas.

 

Daugiau informacijos rasite čia:

http://npe-festiwal.pl/program/

http://mikolajki.folk.pl/?f=2017,strona,326

http://centrum.fm/82621-2/

http://npe-festiwal.pl/program/

 

Nuotraukos autororiai: „Trys keturiose“

 

Rasa Rimickaitė

Kultūros atašė Lenkijoje