Lietuviai – šiuolaikinio meno projekto „Nemoskva“ traukinyje

Data

2018 08 22

Įvertinimas
2
777777.jpg

Rugpjūčio 13 d. startavo Rusijos valstybinio šiuolaikinio meno ir Briuselio Beaux-Arts centrų projektas „Nemoskva“, kurio tikslas – atrasti ir atverti pasauliui Rusijos provincijos (ne Maskvos) šiuolaikinio meno sceną.

Projekto komisarė, Šiuolaikinio meno centro Regioninės raidos skyriaus vadovė Alisa Prudnikova, meno pasaulyje garsi kaip Jekaterinburgo industrinės bienalės komisarė, neseniai viešėjusi Lietuvoje Baltijos trienalės organizatorių ir Lietuvos kultūros instituto iniciatyva.

Dalyvauti „Nemoskva“ projekte pakviesti ekspertai, kuratoriai ir menininkai bene iš 20 pasaulio šalių, tarp jų – ir Lietuvos. Projektas įgyvendinamas originalia pažintinės tiriamosios kelionės ilgiausiu pasaulyje traukinio maršrutu Maskva-Vladivostokas forma ir truks 4 savaites. Kelionės metu vyksta viešos paskaitos, diskusijos ir kelionės dalyvių prisistatymai, leidžiantys supažindinti Rusijos publiką ir meno specialistus su projekto dalyvių veikla savo atstovaujamose institucijose.

Pirmuoju kelionės etapu Maskva – Tiumenė „Nemoskva“ traukiniu keliavo Šiuolaikinio meno centro direktorius Kęstutis Kuizinas ir menininkas, kuratorius Valentinas Klimašauskas.

 

Nuotraukoje ŠMC vadovas Kęstutis Kuizinas