Lietuva ir Prancūzija tęsia aktyvų kultūrinį bendradarbiavimą

Data

2018 11 29

Įvertinimas
1
IMG_4324.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Prancūzijos ambasadorė Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe ketvirtadienį aptarė šalių bendradarbiavimo kultūros srityje potencialą, partnerystės stiprinimo galimybes.

Ministrė ir ambasadorė pasidžiaugė sėkmingai įgyvendinta ambicinga Lietuvos valstybingumo atkūrimo 100-čio programa. Šiai progai paminėti Prancūzijoje surengta daugiau nei dvidešimt Lietuvos kultūros pristatymo renginių. Bendradarbiaujant su Prancūzijos ambasada ir Prancūzų institutu taip pat surengta Baltijos šalių dailininkų simbolistų paroda Orsė muziejuje Paryžiuje, Rafaelio Chwoleso paroda „Vilniečių portretai 1945–1959“ Tolerancijos centre Vilniuje, Antano Sutkaus retrospektyvinė paroda Nacionalinėje dailės galerijoje, rengiamas Prancūzijos ir Lietuvos bendradarbiavimo projektas šiuolaikinio šokio srityje.

„Atnaujintame Lietuvos ir Prancūzijos strateginės partnerystės veiksmų plane yra gausu kultūrinio bendradarbiavimo akcentų. Taip pat labai vertiname partnerystę su Prancūzų institutu Lietuvoje – bendradarbiaujant su juo gimsta reikšmingi bendri kultūros projektai“, – sakė kultūros ministrė.

Susitikime aptarti būsimi kultūriniai mainai, bendradarbiavimas muziejininkystės ir muzeografijos, kultūros paveldo, informacinio saugumo ir žiniasklaidos raštingumo, skaitymo skatinimo ir kitose sityse. Kalbėta apie tai, kaip pasitelkiant technologines inovacijas didinti kultūros prieinamumą jaunimui, taip pat sutarta glaudžiai bendradarbiauti įgyvendinant programą „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“.