„Kvėpavimo į marmurą“ atkeliavo į Haifą

Data

2018 09 30

Įvertinimas
1
999999.jpg

Rugsėjo 29 d. tarptautiniame Haifos filmų festivalyje rodytas debiutinis režisierės Giedrės Beinoriūtės pilnametražis vaidybinis filmas „Kvėpavimo į marmurą“. Festivalis jau antrus metus iš eilės į savo programą įtraukia tarptautinės sėkmės susilaukusį filmą iš Lietuvos. Praeitais metais jame rodytas Šarūnos Barto „Šerkšnas“. Mūsų kūrėjams vis intensyviau ir drąsiau skinantis pripažinimą užsienio kino renginiuose, iki šiol ne itin prielankūs Izraelio kino festivaliai vis labiau noriai įsileidžia lietuvišką kiną, juo domisi ir jo „ieško”. Lietuvos matomumą šiomis progomis dar labiau padidina tokie atvejai kaip šis, kuomet Lietuvos kino centro paramos kino kūrėjų mobilumui dėka režisieriai gali atvykti ir gyvai pabendrauti su vietos publika bei atsakyti į jiems rūpimus klausimus po filmo. Izraelio žiūrovai nepaleido G. Beinoriūtės nuo scenos ir norėjo išgirsti daugiau apie filme randamas metaforas, jame vaidinusius lietuvių aktorius bei ypač režisierės darbą filmavimo aikštelėje su vaikais. Reikia tikėti, kad ilgainiui lietuviški filmai pagrindiniuose Izraelio filmų festivaliuose taps labiau taisykle negu išimtimi.

Filmas „Kvėpavimo į marmurą“ įtemptam trileriui būdingu stiliumi pasakoja apie šiuolaikinės šeimos dramą, kilusią nusprendus įsivaikinti problematišką berniuką Ilją. Filmas paremtas pirmuoju rašytojos Lauros Sintijos Černiauskaitės to paties pavadinimo romanu, 2009 m. pelniusiu Europos Sąjungos literatūros premiją.

Tarptautinė „Kvėpavimo į marmurą“ premjera įvyko šių metų Karlovy Vary filmų festivalyje Čekijoje, o rugsėjo 28 d. Vilniuje įvyko nacionalinė premjera. Išvyka į Haifa G. Beinoriūtės filmas tęsia kelionę po pasaulio festivalius. Tarptautinis Haifos filmų festivalis – vienas iš trijų pagrindinių tarptautinių Izraelio kino renginių, greta Jeruzalės filmų festivalio ir dokumentinio kino festivalio „Docaviv“ Tel Avive. Lietuvoje filmą šiuo metu gali išvysti Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Utenos, Ukmergės, Marijampolės, Anykščių, Varėnos ir Gargždų gyventojai.