Kultūros politika regionuose: problemos, perspektyvos

Data

2017 04 11

Įvertinimas
1
123.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson Birštone vykstančiame Savivaldybių kultūros, kultūros švietimo ir švietimo skyrių vadovų seminare „Kultūros politika regionuose: problemos, perspektyvos“ pristatė Vyriausybės programą, akcentuojant regionų kultūros politikos svarbą.

„Ne kartą pabrėžiau, kad kultūra regionuose yra mūsų prioritetas. Kultūros šerdis kiekviename regione yra ir turėtų būti jo kultūros centras. Tikiu, kad per keletą ateinančių metų bendromis pastangomis pozityvios kultūros politikos permainos palies kiekvieno regiono, miesto ar miestelio gyvenimus“, – pažymėjo ministrė.

Per artimiausias dvi dienas seminare bus aptariami Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir kvalifikacijos kėlimo klausimai, kultūros institucijų finansavimo gairės, Kultūros savivaldos kolegijos vaidmuo bendroje Kultūros ministerijos socialinių partnerių ir konsultantų sistemoje. Taip pat bus diskutuojama kultūros centrų vertinimo sistemos tema. Kultūros ministerijos ir Kultūros centrų tarybos svarstymuose, dėl naujų kultūros centrų vertinimo kriterijų, iškelta idėja atsisakyti šių įstaigų skirstymo į kategorijas. 

Balandžio 12 d. Lietuvos valstybės šimtmetį aptars Lietuvių literatūros tyrinėtoja, kritikė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, profesorė, emeritė, dr. Viktorija Daujotytė-Pakerienė. Taip pat seminaro dalyviams bus pristatytas ir 2018 m. Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos...“ projektas.