Kultūros ministrės savaitgalio darbotvarkėje – Šakiai, Plungė ir Šiauliai

Data

2018 09 28

Įvertinimas
1
Sakiai po rekonstr.jpg

Penktadienio popietę ir šeštadienį kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson lankysis Šakiuose, Plungėje ir Šiauliuose.

Šakiuose kultūros ministrė susitiks su meru Edgaru Pilypaičiu ir dalyvaus rekonstruoto Šakių rajono savivaldybės kultūros centro atidaryme. Pasak ministrės, džiugu, kad kultūros centras buvo renovuotas gana greitai – per trejus metus. Tai ir savivaldybės nuopelnas, nes šiam objektui ji skyrė nemenką dalį lėšų – daugiau kaip pusę milijono eurų, o bendra projekto vertė – didesnė nei pustrečio milijono eurų.

„Bet kuri investicija į kultūros objektą ar įstaigą turi prasmę tik tuomet, jeigu tuose namuose verda įvairios veiklos, jeigu jie bus pilni žmonių. Kad užtikrintume jų ateitį, turime branginti kultūros darbuotojus, ypač, kai labai trūksta kūrybingų, iniciatyvių specialistų. Esame numatę per trejus metus ženkliai padidinti jų atlyginimus, tačiau labai kviečiame prie to prisidėti ir savivaldybes“, – sako ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Šeštadienį Plungėje kultūros ministrė susitiks su meru Audriumi Klišoniu, apsilankys Plungės kultūros centre, renovuotoje Vaikų bibliotekoje, Mykolo Oginskio rūmuose. Ministrė dalyvaus šių rūmų parke vyksiančiose paminklo Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui atidengimo iškilmėse.

Vėliau kultūros ministrė vyks į Šiaulius, kur po renovacijos atidarytoje Valstybinio Šiaulių dramos teatro Didžiojoje salėje bus rodoma šio sezono premjera – spektaklis „Mindaugas“ (režisierius – Nikolas Darnstädt, Vokietija).