Kultūros ministrė susitiko su Vilniaus dailės akademijos vadovybe

Data

2017 03 01

Įvertinimas
1
Ruokytė VDA 2.jpg

Trečiadienį, kovo 1 d., kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson Kultūros ministerijoje susitiko su Vilniaus dailės akademijos rektoriumi prof. Audriumi Klimu ir VDA Vilniaus fakulteto dekanu Česlovu Lukensku. Susitikimo metu aptarti aukštųjų meno mokyklų optimizavimo klausimai ir VDA bendradarbiavimas su Kultūros ministerija.

Vilniaus dailės akademijos rektorius prof. Audrius Klimas kultūros ministrei pristatė priėmimo į menų studijas ir jų finansavimo problemas. Diskusijos metu ministrė patikino VDA vadovus, kad Kultūros ministerija savo ruožtu yra pasirengusi konstruktyviai bendradarbiauti ir prisidėti savo kompetencijomis, siekiant tobulinti sistemą bei rengiant kultūros sektoriaus specialistus bei menininkus.

Išsamiai aptarus aukštųjų meno mokyklų optimizavimo viziją – VDA ir LMTA konsorciumo idėją, kuri prieš tai buvo išdiskutuota su LMTA rektoriumi Zbignevu Ibelhauptu, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pasiūlė suburti šių dviejų institucijų veiklos grupę, kuri parengtų LMTA-VDA optimizavimo planą.

„Būtina parengti aukštųjų meno mokyklų menų studijų Lietuvoje programų platformą, kurioje menų studijos atsispindėtų kaip visuma, nes darbar jos yra išskaidytos ir fragmentuotos, neužtikrina siekiamos studijų kokybės”, – kalbėjo kultūros ministrė.

Akademijos rektorius patikino ministrę, kad VDA akademinė bendruomenė pasiruošusi aktyviai prisidėti ne tik prie menų studijų optimizavimo plano parengimo, bet ir formuojant kultūros politiką. Kultūros ministrė pakvietė VDA dalyvauti „Kultūros nakties” renginiuose Kultūros ministerijoje.