Kultūros ministrė susitiko su Libano kandidate į UNESCO generalinio direktoriaus postą

Data

2017 03 31

Įvertinimas
1
Libanas.jpg

Kovo 31 d. Kultūros ministerijoje lankėsi Vera El Khoury Lacoeuilhe, Libano kandidatė į UNESCO generalinio direktoriaus postą, ir Libano Respublikos laikinasis reikalų patikėtinis Varšuvoje Charbel Macaron.

Susitikimo metu kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susipažino su kandidatės išsikeltais tikslais ir vizija. V. El Khoury Lacoeuilhe akcentavo, kad Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijoje (UNESCO) dirba daugiau nei 20 metų ir yra sukaupusi didelę tarptautinę patirtį bei puikiai išmano Jungtinių Tautų ir daugiašalės politikos klausimus. Pripažino, kad pastaruoju metu organizacija susiduria su dideliais finansiniais iššūkiais ir esama organizacijos struktūra sunkiai atliepia šiandienos poreikius. Atsižvelgiant į tai, sėkmės atveju, ji siektų optimizuoti UNESCO organizacijos valdymą, daug dėmesio skiriant funkcijų optimizavimui, tvaraus finansavimo modelio sukūrimui ir pasitikėjimo organizacija sugrąžinimui.

Vienas pagrindinių El Khoury Lacoeuilhe tikslų – mažinti politines įtampas tarp valstybių narių sprendimų priėmimo metu ir atsigręžti bei stiprinti ekspertinių išvadų galią priimant svarbius sprendimus, ypač dėl efektyvaus UNESCO konvencijų nuostatų ir programų įgyvendinimo.

Kultūros ministrė padėkojo Vera El Khoury Lacoeuilhe už vizitą ir savo vizijos pristatymą, pritarė kandidatės minčiai dėl būtinumo spręsti UNESCO finansavimo ir ekspertinio vertinimo aktualizavimo klausimus.