Kultūros ministrė susitiko su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje

Data

2017 03 14

Įvertinimas
1
Ruokytė italas IMG_0432 3.jpg

Antradienį, kovo 14 d., kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Stefano Taliani de Marchio.

Susitikimo metu kultūros ministrė ir ambasadorius pasidžiaugė intensyviu bendradarbiavimu tarp Lietuvos ir Italijos kultūros organizacijų. Italijos ambasadorius pakvietė ministrę apsilankyti balandžio mėnesį Nacionalinėje dailės galerijoje atidaromoje parodoje MAGMA, skirtoje Italijos – Lietuvos feminizmo menui. Šią parodą, kurios kuratorės yra Benedetta Carpi de Resmini ir Laima Kreivytė, numatoma 2017 m. pristatyti ir Romoje.  

Kultūros ministrė ir ambasadorius sutarė, kad siekiant suteikti naują postūmį dvišaliam bendradarbiavimui bus siekiama pasirašyti dvišalį susitarimą tarp Kultūros ministerijų, kuris įtrauktų svarbiausias Lietuvai ir Italijai aktualias bendradarbiavimo sritis.

„Mums svarbus Italijos kultūros ministerijos noras bendradarbiauti, plėsti profesionalius kultūros ryšius įvairiose srityse tarp kultūros profesionalų ir institucijų“, – susitikimo metu kalbėjo Liana Ruokytė-Jonsson.

Ministrė taip pat atkreipė dėmesį į Italijos URM siūlomą programą kultūros ir mokslo atstovų stažuotėms Italijoje, kuriomis sėkmingai pasinaudoja Lietuvos kultūros sektorius.

Ambasadorius Stefano Taliani de Marchio susitikimo metu taip pat pristatė Italijos kandidatą į UNESCO generalinio direktoriaus postą Francesco Rutelli.