Kultūros ministrė susitiko su Italijos ambasadoriumi Francesco Fransoni

Data

2018 01 30

Įvertinimas
0
8888.JPG

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su naujuoju Italijos ambasadoriumi Lietuvoje Francesco Fransoni. Susitikimo metu aptartas šiuo metu rengiamas dvišalis tarpžinybinis susitarimo memorandumas tarp Lietuvos kultūros ministerijos ir Italijos kultūros paveldo, veiklos ir turizmo ministerijos, siekiant stiprinti ir intensyvinti dvišalį bendradarbiavimą kultūros srityje. Numatoma, kad susitarimas apims 3-5 metų laikotarpį konkrečių veiklų vykdymui. Susitarimas iš dalies įgyvendins 1996 m. pasirašytą Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Italijos Respublikos Vyriausybės susitarimą dėl bendradarbiavimo kultūros, švietimo, studijų, mokslo ir technologijų srityse.

Ministrė pasveikino ambasadorių su paskyrimu Lietuvoje ir padėkojo už Italijos prisidėjimą prie Lietuvos ir Italijos dvišalių ryšių kultūros ir meno srityse, stipirinimo. Italijos ambasadorius informavo, kad Italijos kultūros instituto Vilniuje vadovą tikimasi paskirti šių metų viduryje. Instituto veikla yra itin svarbi plėtojant ir skatinant tiesioginį bendradarbiavimą su kultūros ir meno įstaigomis.

Susitikimo metu buvo aptartas 2018 m. gegužės 4-15 d. Romoje vyksiantis didelės apimties Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas festivalis FLUX festival Lituano delle arti žymiojoje Auditorium Parco della Musica.

Kultūros ministrė taip pat pasidžiaugė praėjusią savaitę Romoje atidaryta paroda „MAGMA. Kūnas ir žodžiai Italijos ir Lietuvos moterų mene nuo 1965 metų iki šių dienų“. Vizualaus meno projektą, kuruojamą Benedettos Carpi de Resmini ir Laimos Kreivytės, rengia Nacionalinė dailės galerija bendradarbiaujant su Nacionaliniu grafikos institutu (Istituto Nazionale per la Grafica) Romoje.