Kultūros ministrė su Jungtinės Karalystės ambasadore sutarė skatinti glaudesnį bendradarbiavimą kultūros edukacijos srityje

Data

2017 03 10

Įvertinimas
1
Ruokytė - Britanijos ambasadorė 4.jpg

Kovo 9 d. kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitiko su Didžiosios Britanijos ambasadore Lietuvoje Claire Lawrence.

Susitikimo metu kultūros ministrė atkreipė dėmesį į reikšmingą, daugiau nei kelis dešimtmečius trunkančią, Britų tarybos veiklą Lietuvoje, šios organizacijos šiuo metu visoje Lietuvoje įgyvendinamus kultūros ir švietimo bei šias abi sritis jungiančius projektus. Susitikimo metu ministrė akcentavo poreikį ir šiandien skatinti glaudesnius ryšius tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės kultūros organizacijų, perimant gerąsias patirtis ir didinant Lietuvos kultūros sektoriaus kompetencijas. „Ypač mums svarbi yra kultūros edukacijos sritis, kultūra formaliajame švietime, kur Jungtinės Karalystės organizacijos yra sukaupusius didelę patirtį“, – kalbėjo ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Ambasadorė patikino, kad Jungtinė Karalystė yra pasiryžusi stiprinti dvišalius ryšius, taip pat ir kultūros srityje, įsijungti į rengiamą Lietuvos 100-mečio minėjimui skirtą programą, bendradarbiauti rengiantis Baltijos šalių pristatymui Londono knygų mugėje 2018 m., plėtoti bendradarbiavimą audiovizualinių paslaugų teikimo ir kino koprodukcijos srityse.

Susitikimo metu pristatyti ir kiti aktualūs kultūros ir meno projektai ir veiklos Didžiojoje Britanijoje, kurias kuruoja LR kultūros atašė ir Lietuvos kultūros institutas.