Kultūros ministrė: „Scanorama“ visada pasižymėjo drąsa ir kūrybiškumu. Su gimtadieniu!

Data

2017 11 09

Įvertinimas
1
JKAL4888.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonson sveikindama „Scanoramos“ organizatorius ir dalyvius su 15-uoju gimtadieniu, džiaugėsi, kad kino forumas per šiuos metus išplėtė horizontus į senąją ir naująją Europą bei atskleidė kultūrinių tradicijų, dabarties realijų ir drąsių ateities vizijų jungtį.

„Ypatingai džiaugiuosi „Scanoramos“ dėmesiu jaunųjų Baltijos šalių kino kūrėjams. Tas darbas, kurį atlieka „Scanoramos“ organizatoriai, pristatydami pirmuosius rimtesnius kino kūrėjų žingsnius, yra ypatingai svarbus ir vertas pagarbos“, – kalbėjo Liana Ruokytė-Jonsson.

Lapkričio 9–26 dienomis vyksiančio didžiausio kino renginio Lietuvoje repertuare – daugiau kaip šimtas filmų iš visos Europos ir už jos ribų.

Pasitinkant naują Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, „Scanorama“ kvies atversti primirštus Lietuvos kino istorijos puslapius. Festivalio programoje „Atvira Lietuvos kino istorija“ – dokumentinio kino režisierių Dianos ir Kornelijaus Matuzevičių retrospektyva „Būsenos ir portretai“, aktoriaus Regimanto Adomaičio aštuoniasdešimtmečiui skirtas Algimanto Kundelio filmas „Suaugusių žmonių žaidimai“ (1967) ir pirmoji išlikusi lietuviškos lėlinės animacijos juosta „Storulio sapnas“ (1938).

Šiųmetinėje konkursinėje programoje „Naujasis Baltijos kinas“ – žanrų, stilių ir temų įvairovė. Jaunieji režisieriai nebijo rinktis sudėtingų formatų – šiemet į konkursine programą po ilgo laiko pateko kruopštus lėlinės animacijos filmas, pakeliantis jaunųjų kūrėjų profesionalumą į naują lygmenį. 

Su „Scanoramos“ žiūrovais susitikti atvyks nemažas būrys kino kūrėjų. Susitikimai su režisieriais vyks ne tik kino salėse, bet ir šiemet Vilniuje startuojančiame „Kino klube“, kuris pokalbiams žiūrovus kvies „Forum Cinemas Vingis“ kino teatro patalpose.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 9–26 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Daugiau informacijos www.scanorama.lt