Kultūros ministrė: Lietuva atvira platesniems kultūriniams ryšiams su Škotija

Data

2018 08 22

Įvertinimas
1
Lietuvos ir Škotijos ministrės.jpg

Lietuva ir Škotija yra labai savitos ir įdomios tiek savo istorija, tiek kultūra, bendradarbiavimas tarp abiejų šalių vyksta daugelyje kultūros ir meno sričių, tačiau reikėtų ne tik geriau išnaudoti visas jau esamas galimybes, bet ir ieškoti naujų bendradarbiavimo formų. Tokį abipusį požiūrį išsakė trečiadienį Edinburge susitikusios Lietuvos kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ir Škotijos Vyriausybės kabineto kultūros, turizmo ir užsienio reikalų sekretorė Fiona Jane Hyslop. Ministrė L. Ruokytė-Jonsson dalyvauja tris dienas vyksiančiame Edinburgo tarptautiniame kultūros viršūnių susitikime.

„Škotija pasižymi turtinga ir atvira kultūrine scena, kurioje įdomu veikti ir savo kūrybą pristatyti Lietuvos menininkams. Čia jie randa puikią, meną suprantančią ir vertinančią auditoriją. O Škotijos kūrėjai ir menininkai visada yra laukiami Lietuvoje. Abi mūsų šalys, priklausančios bendram Šiaurės Baltijos regionui, galėtų dar glaudžiau bendradarbiauti – ypač skatindamos tiesioginius kultūros ekspertų, gerai šiuolaikinę kultūros ir meno vadybą išmanančių specialistų kontaktus“, – sakė kultūros ministrė L. Ruokytė-Jonsson.

Lietuvos kultūros ministrė padėkojo už Škotijos Vyriausybės kvietimą dalyvauti Edinburgo tarptautiniame kultūros viršūnių forume, kuriame bus dalijamasi ir gerąja patirtimi. „Šiuo metu mes sprendžiame klausimus, kurie buvo ir tebėra aktualūs visai Europai. Visų pirma tai kultūros edukacija ir kultūros finansavimo decentralizavimo klausimai, perkeliant galios svertus į regionus“, – sakė ministrė L. Ruokytė-Jonsson. Susitikime taip pat kalbėta, kad svarbu bendradarbiauti ir kuriant kino filmus, saugant kultūros paveldą, skatinant moterų lyderystę.

L. Ruokytė-Jonsson susitiko ir su Edinburgo meno festivalio direktore Sorcha Carey, kuri supažindino, kaip organizuojami tokio pasaulinio lygio meno festivaliai, sprendžiami programos sudarymo, finansavimo, koordinavimo klausimai. Aptartos ir Lietuvos meno pristatymo galimybės šiame festivalyje.

Kultūros ministrė taip pat susitiko su Edinburgo miesto meru Franku Rossu. Edinburgas – išskirtinis Škotijos miestas, garsus pasaulinio lygio menų festivaliais, savo kultūrine aura. Lietuva yra suinteresuota stiprinti Vilniaus ir Edinburgo kultūrinius saitus, plėtoti bendradarbiavimą su garsiąja Edinburgo meno galerija „Collective Gallery“, taip pat kitomis svarbiomis Edinburgo kultūros ir meno įstaigomis.

Šiandien pavakare kultūros ministrė L.Ruokytė-Jonsson dalyvaus Edinburgo tarptautinio kultūros viršūnių susitikimo atidaryme.