Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson dalyvauja UNESCO Generalinėje konferencijoje

Data

2017 11 02

Įvertinimas
1
unesco cut.jpg

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson ketvirtadienį su oficialiu vizitu lankėsi UNESCO Generalinėje konferencijoje Paryžiuje.

Savo kalboje Generalinei konferencijai kultūros ministrė pabrėžė tarptautinio bendradarbiavimo svarbą, sprendžiant globalius šiandienos iššūkius.

„Tuo metu, kai stebime vis didėjančias regionines įtampas, svarbu atminti, kad globalios problemos negali būti suvestos į pavienių šalių reikalus. Globalioms problemoms reikalingi globalūs sprendimai ir šia prasme UNESCO atliko ir toliau atlieka svarbų vaidmenį“, – Generalinėje konferencijoje teigė kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson.

Ministrė taip pat pasmerkė tebesitęsiančius žmogaus teisių pažeidimus Kryme, Ukrainoje ir pabrėžė UNESCO aktyvaus ir tiesioginio dalyvavimo sprendžiant šias problemas svarbą.

UNESCO Generalinė konferencija vyksta kas du metus. Jos metu yra renkamas UNESCO generalinis direktorius. Lietuva šių metų rinkimuose yra išsakiusi paramą Pranzūcijos kandidatei, buvusiai Prancūzijos kultūros ir komunikacijos ministrei Audrey Azoulay.